Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 26d. 07:03

Vairuotojai ginčijasi: ar šis „trikojis“ pastatytas pagal taisykles?

„Trikojis“ greičio matuoklis Kaune, Raudondvario pelnte
Skaitytojo nuotr. / „Trikojis“ greičio matuoklis Kaune, Raudondvario pelnte

Lietuvos gyventojų reakcija į gatvėse statomus trikojus – skirtinga. Vieni palaiko tokią iniciatyvą, nes „trikojai“ padeda sumažinti transporto greitį. Kiti, norintys važiuoti, kaip liaudyje sakoma, „plius 20 km/val.“, piktinasi. O treti akylai stebi, kur policija stato „trikojus“, ir ginčijasi: tai daroma dėl eismo saugumo ar tampa trikdžiu?

Temą siūlykite gazas@15min.lt

„Manome, kad ši nuotrauka parodo pareigūnų nebaudžiamumą. Trikojis pastatytas važiuojamojoje dalyje, nepaženklintas jokiais įspėjamaisiais ženklais kaip kliūtis, nors pažymėti kliūtį nurodo KET.

Juk, pamatęs kliūtį, vairuotojas turi bandyti ją pašalinti. Nepavykus to padaryti, turi kreiptis į instancijas. Ką apie tai mano pareigūnai?“, – klausia skaitytojas Edgaras.

Šioje FB grupėje toks Edgaro klausimas sulaukė daugybės reakcijų. kai kurie besipiktinantys siūlo tokį matuoklį pažymėti raudonais kūgeliais ar net avarinio sustojimo „trikampiu“.

Odeta Vaitkevičienė, Kauno apskr. VPK komunikacijos poskyrio vedėja, paaiškino, kad šiuo atveju greičio matavimo sistema netraktuojama kaip kliūtis, kelianti pavojų eismui.

„Greičio matavimo sistema buvo pastatyta nuvažiavime į teritoriją, transporto priemonių eismui netrukdė, eismo dalyvių buvo puikiai matoma“, – teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai, atkreipiantys dėmesį, kad matuoklis tikrai buvo puikiai matomas, kadangi net ir vairuojantys automobilį gebėjo jį užfiksuoti.

Kelių eismo taisyklių 11 punktas nurodo eismo dalyviui, jei jis sudaro ar pastebi kliūtį kelyje, kuri kelią pavojų eismui, prievolę ją pašalinti. Negalėdamas to padaryti, turėtų pranešti policijai, kelio savininkui, pažymėti kliūtį ar pavojingą vietą.

Kauno pareigūnai pridėjo nuotrauką, kurioje ši situacija matoma iš tolimesnės perspektyvos: matuoklis buvo pastatytas toje vietoje, kur į teritoriją nusuka baltas automobilis.

O ką galvojate jūs? Rašykite komentarų skiltyje.

Kauno apskr. VPK nuotr./Situacija Kaune, Raudondvario pl.
Kauno apskr. VPK nuotr./Situacija Kaune, Raudondvario pl.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas