Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 20d. 15:23

Vilniaus policija paviešins vietas, kuriose greitį matuos „trikojis“: jau aiškios tolerancijos ribos

Vilniuje pristatytas jau veikiantis mobilus greičio matuoklis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Vilniuje pristatytas jau veikiantis mobilus greičio matuoklis

Ne vieną Lietuvos vairuotoją papiktinę ir nustebinę „trikojai“ – ir Vilniuje. Tiesa, Lietuvos policijos atstovo teigimu, apie tai, kurioje vietoje galės būti mobilūs greičio matuokliai, jie praneš patys. O kol kas jų tolerancija greičio viršijimui – nuo 21 km/val. Tai reiškia, kad, jei greitis bus viršijamas mažiau nei 21 km – baudos vairuotojas negaus. Vilniuje veiks vienas tokio tipo greičio matuoklis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar „trikojus“ gali pamatyti radarų detektoriai?

„Vilniaus mieste ir rajone greičiausiai dirbs vienas greičio matuoklis, o visuose kituose apskrities rajonuose bus taip pat po vieną. Šios savaitės antroje pusėje turėtų intensyviau naudoti ir rajonų policijos komisariatai“, – pirmadienį sakė Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniuje pristatytas jau veikiantis mobilus greičio matuoklis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilniuje pristatytas jau veikiantis mobilus greičio matuoklis

Paskelbs matuoklių žemėlapį

O apie tai, kur Vilniuje tokie matuokliai stovės, Policija praneš pati.

„Pagrindinis tikslas yra prevencija, kadangi šiuo metu esame padarę tų vietų, kuriuose ketiname matuoti, žemėlapį. Jį tikrai išplatinsime viešai ir mūsų apskrities žmonės galės patys pasižiūrėti, kurioje vietoje jų gali laukti matuoklis“, – sako D.Šalomskas.

Vairuotojų, kurie socialiniuose tinkluose dalijasi įspėjimais apie tai, kur stovi mobilūs greičio matuokliai, D.Šalomskas nepuola smerkti. Pasak jo, svarbiausia, kad vairuotojai išmoktų save kontroliuoti.

Tolerancijos neplanuoja mažinti

Kol kas jie buvo naudoti minimaliai, siekiant susipažinti su jų veikimo specifika, tačiau, kaip teigia D.Šalomskas, nuo praėjusios savaitės pradžios užfiksuota apie 700 pažeidimų.

„Kaip ir patys matote, Vilniuje, tose gatvėse, kuriose galima važiuoti greičiau, vairuotojai stengiasi greičiau važiuoti ir tų pažeidimų yra. O jeigu mažintume toleranciją, jų būtų dar daugiau“, – sakė D.Šalomskas.

Pasak jo, kol kas greičio tolerancijos, kuri yra daugiau nei 20 km/val., mažinti neplanuojama. Tačiau gali būti rengiamos įvairios akcijos, kuomet tolerancija bus mažesnė.

Už tokį pažeidimą numatyta bauda nuo 30 eurų. Jei asmuo nusižengia pirmą kartą – jį pasieks 15 eurų bauda.

Perspėjimas nėra reikalingas

„Patį automobilį prietaisas „sugauna“ apie 70–80 m., po to jį palydi iki 15–30 metrų ir daro nuotrauką. Apie rekordus sunku pasakyti, nes tiesiogiai dar nesame matę duomenų iš registro, o šiuo metu tie duomenys kaupiasi prietaiso viduje, o po to persikels į registrą“, – sako D.Šalomskas.

O perspėjimai apie šiuos greičio matuoklius, pasak D.Šalomsko, nėra privalomi.

„Manau, kad pagal teisinį reglamentavimą, prieš mobilų greičio matuoklį ženklinimas nėra reikalingas. Jis reikalingas tik prieš stacionarų. O dėl peticijų ir parašų – demokratijos forma ir žmonės gali elgtis kaip nori. Nors manau, kad pirmiau reikia pradėti rinkti parašus tam, kad ilgiau laikysis eismo taisyklių“, – sako D.Šalomskas.

Šiais greičio matuokliais yra galimybė fiksuoti „A juostą“, važiavimą degant raudonam šviesoforo signalui, taip pat galima stebėti pavojingą ir chuliganišką vairavimą. Kol kas apsiribojama greičio fiksavimu, tačiau po to bus naudojamos ir šios galimybės.

Taip pat galima fiksuoti ir atvažiuojančius, ir nuvažiuojančius automobilius bei judėjimą visomis kryptimis.

Šiais matuokliais fiksuojami duomenys perduodami tiesiogiai į administracinių nusižengimų registrą, apdorojami ir tada pažeidėjas gauna išrašytą baudą elektroniniu paštu arba kitomis ryšio priemonėmis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas