Dabar populiaru
Publikuota 2021 07 30, 12:48

Vilniaus savivaldybei – priekaištai dėl gatvės klojimo trinkelėmis

Remontas Vilniaus Širvintų gatvėje, esančioje netoli savivaldybės pastato, vyksta jau kurį laiką, o pabaiga žadama šiemet. Dalis gatvės jau išklota trinkelėmis, kas sukėlė kai kurių vilniečių nuostabą. Esą negi nėra pigiau asfaltuoti. Tačiau sostinės savivaldybė tvirtina, kad tai buvęs architektūrinis sprendimas, kuris patogus ir nutikus požeminių tinklų avarijai.
Vilniaus Širvintų gatvė
Vilniaus Širvintų gatvė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kodėl ne asfaltas?

Vilnietis Eivinas sako negalįs atsistebėti sprendimu, kokį pritaikė Vilniaus savivaldybė Širvintų gatvėje ją rekonstruodama.

„Vilniaus savivaldybė pradėjo gal prieš daugiau nei metus Širvintų gatvės rekonstrukciją. Nuėmė asfaltą, atnaujino požeminius vamzdžius ir visą kitą.

Darbai pagaliau eina į pabaigą, bet iškilo klausimas, iš kur Vilniaus savivaldybė turi tokią prabangą, kad gatvę ne asfaltuoja, kaip buvo ankščiau, o išklojo trinkelėmis? Ne šaligatvius, bet pačią gatvę.

Trinkelėmis bus išklota gatvės dalis nuo Senvagės gimnazijos iki Utenos gatvės. Nors visa kita gatvės dalis lieka asfaltuota. O dar įdomiau, kad gretimos Dubingių ir Kernavės gatvės dalis iki šiol išvis su žvyro danga, kai tuo metu kaimyninė gatvė yra klojama trinkelėmis“, – piktinosi vilnietis.

Jo nuotraukose matosi, kad išties dalis Širvintų gatvės išklota trinkelėmis, tačiau darbai dar nebaigti.

„Šiek tiek brangesnis“

Vilniaus savivaldybės specialistai teigia, kad trinkelių pasirinkimas esąs architektūrinis sprendimas.

„Trinkelės gal yra šiek tiek brangesnis variantas, bet jei pasižiūrėjus susisiekimo komunikacijos eksploatacijos požiūriu, kad teritorija užstatyta, esami požeminiai tinklai nėra nauji, todėl avarijos atveju trinkelių dangą yra daug patogiau ir geriau atstatyti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Širvintų gatvė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Širvintų gatvė

Danga perklojama esamomis trinkelėmis, o asfaltą keičiant reikalinga kloti naują. Projekto sprendiniai buvo aptarti, suderinti bei patvirtinti. Verta pažymėti, kad gatvė yra mažaaukščių gyvenamųjų namų rajone, siaura.

Trinkelės gal yra šiek tiek brangesnis variantas, bet avarijos atveju trinkelių dangą yra daug patogiau atstatyti.

Nuolat ieškome sprendimų, kad gatvės, kaip ir ši, būtų draugiškos pėstiesiems ir visiems eismo dalyviams, ne tik automobiliams“, – teigiama savivaldybės pateiktame Infrastruktūros skyriaus Statybų poskyrio vedėjos Danguolės Pakalniškytės komentare.

D.Pakalniškytė taip pat nurodė priežastis, kodėl užtruko Širvintų g. rekonstravimo, pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Širvintų g. ir Kernavės g. naujos statybos bei Kernavės g. atkarpos g. nuo Linkmenų g. iki Ozo g. kapitalinio remonto darbai. Tų priežasčių yra kelios.

„Viena iš jų – dėl metalinių garažų valstybinėje žemėje objekto ribose nukėlimo, kitos taip pat gana svarios priežastys, pavyzdžiui, kad privačių namų savininkų užimta ir tvoromis užtverta valstybinė žemė (tvorų nukėlimas vykdomas pasitelkiant NŽT).

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Širvintų gatvė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilniaus Širvintų gatvė

Be to, esami požeminiai inžineriniai tinklai nesutampa su teritorijų planavimo sprendiniais, gyventojų savavališkai įsirengę tinklus. Dar reikia pridėti ir projektinių sprendinių neatitikimą bei jų keitimo procedūrų derinimą“, – teigė D.Pakalniškytė.

Kitos taip pat gana svarios priežastys, pavyzdžiui, kad privačių namų savininkų užimta ir tvoromis užtverta valstybinė žemė.

Savivaldybė viliasi, kad vis dėlto didžiosios problemos jau beveik išspręstos, todėl dangų įrengimas vyks intensyviau. Jeigu neatsiras techninių ar naujų trukdžių, tikimasi šiemet pakloti trinkeles ir Širvintų g. dalyje tarp Utenos g. bei Žalgirio g.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas