Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 16d. 11:21

Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ atnaujino įrangą

Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ atnaujino įrangą
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ atnaujino įrangą

Į Vilniaus gatves išrieda 12 naujų sunkvežimių-savivarčių su valymo ir barstymo įranga, kuriuos įsigijo savivaldybės įmonė „Grinda“. Didieji triašiai sunkvežimiai žiemos sezono metu bus naudojami miesto aplinkkelių priežiūrai, mažesnieji – papildys technikos parką ir pakeis nusidėvėjusią techniką. Sunkvežimių ir žiemos įrangos įsigijimo vertė – 1,672 mln. eurų.

Didžiuosiuose sunkvežimiuose montuojami du galingi sniego verstuvai – priekyje ir dešiniajame šone.

„Toks techninis sprendimas vienu važiavimu leidžia nuvalyti beveik dvigubai didesnį kelio plotį nei iki šiol – net iki 5,4 metrų arba dvi eismo juostas iš karto“, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Didieji sunkvežimiai druskų talpyklose gali vežti po 16 t miesto priežiūrai žiemą naudojamų medžiagų – beveik dvigubai daugiau nei kitose bendrovės „Grinda“ eksploatuojamose mašinose. Su tokiu medžiagų kiekiu sunkvežimiai, anot Vilniaus miesto savivaldybės, galės aptarnauti kur kas ilgesnius maršrutus, o tai esą leis ne tik efektyvinti darbą, bet ir sumažinti automobilių kuro sąnaudas.

„Automobiliuose įdiegti ir kiti šiuolaikiški techniniai sprendiniai: modernus įrangos valdymas ir kompiuterinė monitoringo sistema, automatinis pavarų perjungimas, transporto kontrolės sistema“, – nurodo savivaldybė.

Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ atnaujino įrangą
Sauliaus Žiūros nuotr./Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ atnaujino įrangą

Visi 12 įsigytų sunkvežimių – universalūs. Juos bus galima naudoti visais metų laikais: žiemą jie tarnaus gatvių kaip sniego valymo ir druskos barstymo technika, o šiltuoju metų laiku šiais sunkvežimiais-savivarčiais bus galima pervežti įvairius krovinius.

Žiemos sezono metu barstomos ir valomos 579 Vilniaus gatvės.

Pirmiausia sostinėje valomos pagrindinės miesto arterijos – greitojo eismo ir magistralinės gatvės, kuriomis vyksta tranzitinis ir viešojo transporto eismas. Vėliau valomos aptarnaujančios ir pagalbinės miesto gatvės.

Sostinės gatves valo 48 sniego valymo mašinos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas