Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 11d. 12:31

Vilniaus vakariniame aplinkkelyje greičio matuokliai atsisuko į kitą pusę: paaiškino, kodėl

Greičio matuoklis Vakariniame aplinkkelyje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greičio matuoklis Vakariniame aplinkkelyje

Redakcija sulaukė skaitytojo laiško, kuriame vyras domėjosi, kodėl ir nuo kada radarai Vilniaus vakariniame aplinkkelyje fiksuoja ne atvažiuojančius, o nuvažiuojančius automobilius t.y. pakeista greičio matuoklių fiksavimo kryptis.

„Vilniaus vakariniame aplinkkelyje neseniai buvo apsukti momentinio greičio radarai, kurie pažeidėjus fiksuoja iš galo, o ne iš priekio, kaip tai yra įprasta. Tačiau teko pačiam įsitikinti jog tai – netiesa, radaras fiksuoja ir atvažiuojančius iš priekio, nors apie tai perspėjančių ženklų nėra.

Apie stacionarų greičio matuoklį įspėjantis ženklas yra tik iš vienos kelio pusės, nors pažeidimus fiksuoja abiejose kelio pusėse. Pagal KET taisykles, prieš kiekvieną iš greičio matuoklių privalo būti ir apie tai informuojantis ženklas, tad galima daryti išvadą, kad jei ženklo nėra, informacija apie automobilių greitį surinkta neteisėtai“, – stebisi skaitytojas.

Vyksta patikrinimas

Vilniaus Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksejus Apanovičius teigia, kad viskas yra teisėta ir ne visai taip, kaip pastebi skaitytojas.

„Šiuo metu vykdoma visų keturių Vakariniame aplinkkelyje įrengtų ir komentare minimų greičio matuoklių periodinė patikra, o kartu atliktas ir pažeidėjų fiksavimo krypties pakeitimas. Greičio matuokliai laikinai bus palikti būtent tokia kryptimi, kaip veikia šiuo metu – bus fiksuojamos visos tolstančios transporto priemonės, tikrinamas veikimo efektyvumas tokioje padėtyje ir stebimi rezultatai“, – teigia A.Apanovičius.

A.Apanovičius tikina, kad įrengiant greičio matuoklius pastatyti visi reikalingi kelio ženklai. O ir fiksuojami tik nuo radaro tolstantys automobiliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:10:33
01:21
02:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas