Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 12, 18:02

Vilnius ieško būdų pažaboti naktimis miegoti neleidžiančias „britvas“: pasitelks ir greičio matuoklius, ir policiją

Vilniaus tarybos narys Darius Riauba sako gyvenantis tolokai nuo aplinkkelio, tačiau šiltomis naktimis su atviru langu užmigti būna sunku. Vilniečių miegą drumsčia „britvos“, kuriomis lekiantys motociklininkai neretai nerimsta ir iki 2 val. nakties. Sostinės savivaldybės atstovai sako neturintys stebuklingų priemonių juos sutramdyti, tačiau vis dėlto nedrausmingiesiems žada nemalonumų.
Renginio akimirkos
Motociklininkas varžybų metu / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Diskusija apie tai kilo Vilniaus tarybos posėdžio metu, prasidėjus klausimų ir atsakymų sesijai. Tarybos nario D.Riaubos teigimu, atšilus orams kasmet kartojasi ta pati problema.

„Praktiškai kiekvieną vakarą, jeigu dieną buvo saulėta, nelyja, nuo kokios 23 val. iki maždaug 2 val. nakties prasideda britvininkų lenktynės Vilniaus mieste. Čia jau ne pirmi metai.

Aš įsivaizduoju, kaip tiems žmonėms, kurie gyvena prie pat aplinkkelio, nes aš gyvenu maždaug už kilometro, gal šiek tiek daugiau, tai vasarą miegoti atsidarius langą praktiškai neįmanoma iki antros nakties. Aš gerai užmiegu, bet triukšmas yra visur – Geležinio Vilko gatvėje, vakariniame aplinkkelyje. Kartais net virvę norisi per tą greitkelį ištiesti, blogas, žinoma, čia noras“, – nelinksmai pajuokavo D.Riauba.

Praktiškai kiekvieną vakarą, jeigu dieną buvo saulėta, nelyja, nuo kokios 23 val. iki maždaug 2 val. nakties prasideda britvininkų lenktynės Vilniaus mieste.

Jis klausė, ar miestas turi kokių nors galių pažaboti šiuos triukšmautojus ir taip pagerinti miestiečių miegą.

Anot mero Remigijaus Šimašiaus, šis klausimas išties opus, tik išspręsti jį nėra lengva.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Adomas Bužinskas pajuokavo, kad kadangi pats vairuoja motociklą, tai bėdos nemato. Bet prabilęs rimtai sutiko, kad problema yra ir dėl jos miestas daugiau su policija bendrauja, buvo ir Seime iniciatyvų naktimis tam tikrose vietose drausti motociklų eismą.

„Uždraudimas nepadės, nes jie (motociklininkai su „britvomis“ – red.past.) vis tiek pažeidinėja Kelių eismo taisykles. Padeda keli dalykai. Visų pirma – nauji greičio matuokliai, kuriuos diegiame mieste ir kuriuos diegia policija, nuotraukas daro iš galo. Tai pasikeitė, nes seni aparatai fotografuoja iš priekio ir nenuskaito numerių, negalima išrašyti protokolų.

Visų pirma – nauji greičio matuokliai, kuriuos diegiame mieste ir kuriuos diegia policija, nuotraukas daro iš galo.

Antras dalykas – policija yra susiplanavusi nusipirkti ir probleminėse vietose statyti garsinius daviklius, kurie fiksuoja tą pažeidžiamą dydį ir dėl to gali išrašyti protokolą. Tai naujovė, apie kurią mes pernai diskutavome su policija ir bent kelis tokius bandomuosius aparatus jie žadėjo įsigyti. Na ir trečias dalykas yra greičio kontrolė, bet mes tuo patys neužsiimame“, – sakė A.Bužinskas.

Jo teigimu, problema žinoma, tačiau be policijos pagalbos savivaldybė kažko ypatingo padaryti negali. „Mūsų pačių greičio matuokliai tą problemą iš dalies sprendžia. Ne tiesiogiai, bet vis dėlto“, – pažymėjo administracijos direktorės pavaduotojas.

Meras paragino ir tarybos narius – jeigu kuris turi idėjų, tikrai galėtų pasiūlyti. Nes esą ir kiti Lietuvos miestai su tokiu triukšmu kovoja, tik nelabai sėkmingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas