Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 8d. 06:07 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 8d. 10:24

Permainos Edukologijos žiedo prieigose Vilniuje: išrado naują ženklinimo būdą?

Ne vienas vilnietis nustebo pamatęs pasikeitusį eismo ženklinimą, išvažiavus iš Edukologijos žiedo, Konstitucijos prospektu link centro. Keliasdešimt metrų nuo išvažiavimo iš žiedinės sankryžos nubrėžta dviguba ištisinė linija, kuri tęsiasi iki šviesoforu reguliuojamos sankirtos su Linkmenų gatve. Tokius eismo pakitimus galima buvo pastebėti dar spalio pabaigoje, o apie juos informuota daugiau – lapkričio 8. Teigiama, kad dabartiniai pakeitimai susiję ir su jau suplanuotais papildomais eismo organizavimo pokyčiais

Dviguba ištisinė linija (viename gale užapvalinta, o kitame remiasi į STOP juostą) keturias eismo juostas skiria išilgai: viena jų prie šviesoforo reguliuojamos sankryžos galima sukti į kairę, kita – važiuoti tiesiai. Nuo kitų dviejų, kuriomis galima važiuoti Konstitucijos prospektu tiesiai, šios atskirtos dviguba ištisine linija.

Tiesa, ne visi ir pastebi, ar nori pastebėti šio ženklinimo – 15min filmavimo metu šią liniją kirto ne vienas automobilis ir iš abiejų eismo juostų. Tad toks ženklinimas, pradėtas ir, tikriausiai dar nebaigtas, kelia ne vieną klausimą. Ir sukuria painiavos, išsukusiems iš žiedo.

Šią savaitę dvigubos ištisinės linijos pradžioje pastatyti plastikiniai kuoliukai, kurie leidžia geriau pamatyti atsiradusį naują ženklinimą, jei vairuotojas nepastebi apie tai informuojančių ženklų.

Atrodytų neblogas variantas, tačiau kyla keblumų sukantiems iš G.Baravyko gatvės (nuo upės pro „Forum Palace“) į Konstitucijos prospektą. Persirikiuoti į ketvirtąją juostą, kaip dalis vairuotojų tą darydavo anksčiau, nebebus galima. Tad taip nebeliks galimybės prie šviesoforo sukti į kairę arba apsisukti ir įvažiuoti į Edukologijos žiedą.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ rekomenduoja vairuotojams iš anksto apgalvoti ir pasirinkti tinkamą maršrutą. Iš G. Baravyko g. į Linkmenų ar Žalgirio g. galima patekti ir per Konstitucijos pr. 21 šviesoforais reguliuojamą sankryžą bei Lvovo gatvę.

Eismas Konstitucijos pr.
Eismas Konstitucijos pr.

Kelių eismo taisyklėse tokio ženklinimo nėra

Ar toks naujoviškas ženklinimas legalus? Ar tai – savivaldybės kūrinys, panašiai kaip Kauno „rombų“ atveju?

Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Marija Kazanovič teigia, kad daugiau šiuo klausimu galėtų pakomentuoti Vilniaus miesto savivaldybė.

O sekant M.Kazanovič atsiųsta nuoroda į Kelių eismo taisykles, Kelių ženklinimo ir jo charakteristikos skyriuje randama, kad „Dviguba ištisinė linija skiria priešingų krypčių transporto srautus keliuose ir draudžia paženklintame kelio ruože važiuoti priešpriešinio eismo juostomis. Šią liniją kirsti draudžiama“. Apie dvigubą ištisinę liniją, skiriančią tos pačios krypties eismo juostas, nėra rašoma nė viename KET punkte.

Konstitucijos prospekto eismo schema
Konstitucijos prospekto eismo schema

Darbai vyks iki lapkričio pabaigos

Šiuo metu vykdomus ženklinimo ir juostų atskyrimo darbus planuojama baigti iki lapkričio pabaigos, o tuomet atlikti ir šviesoforinio reguliavimo Linkmenų g. ir Konstitucijos pr. sankryžoje pakeitimus.

„Konstitucijos prospektas yra viena pagrindinių miesto arterijų – vien ties Linkmenų g. kasdien pravažiuoja maždaug 41,3 tūkst. transporto priemonių, taip pat tai itin aktyvi viešojo transporto judėjimo ašis. Eismo organizavimo pakeitimais nuo Edukologijos žiedo link Linkmenų g. sankryžos pirmiausia norime didint eismo dalyvių saugumą, mažinti eismo įvykių atsiradimo galimybes ir pavojingo manevravimo atvejus. Taip pat didinti žiedinės sankryžos pralaidumą link Konstitucijos pr., greitinti viešojo transporto judėjimą bei ruoštis kitais metais numatytiems papildomiems infrastruktūros pokyčiams, kurie pagerins ir pagreitins susisiekimą mieste“, – penktadienį išplatintame pranešime žiniasklaidai cituojamas SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Miesto eismo organizavimo departamento vadovas Aleksej Apanovič.

O kol kas vairuotojams reikėtų palinkėti atidumo, kantrybės ir ramybės.

Atsiras dar vienas pravažiavimas

Taip pat įrengus naują dviejų eismo juostų gatvę nuo Upės g. link Konstitucijos pr., kuri bus lygiagreti G. Baravyko g., Konstitucijos pr. – Linkmenų g. gatvių susikirtimą planuojama rekonstruoti į keturšalę sankryžą. Per naująjį jos išvažiavimą vairuotojai saugiai ir patogiai judės į Konstitucijos pr., Linkmenų g. ir Edukologijos žiedinę sankryžą. Šiuos darbus planuojama baigti kitų metų pradžioje.

„Susisiekimo paslaugos“ iliustr./Konstitucijos prospekto eismo schema
„Susisiekimo paslaugos“ iliustr./Konstitucijos prospekto eismo schema

„Apie šiuos pakeitimus dar informuosime papildomai – dalis įrengimo darbų jau vyksta. O įgyvendinus visus įvardintus eismo organizavimo sprendimus, didės visų eismo dalyvių saugumas, viešojo transporto punktualumas, mažės spūstys minėtoje Konstitucijos pr. atkarpoje bei prieigose“, – sako A. Apanovič.

Konstitucijos pr. plėsis ir dviračių takų tinklas. Šiuo metu jau vyksta darbai, sujungiant prospektą su Upės ir Linkmenų gatvėmis. Kitąmet takas atsiras ir naujai įrengiamoje gatvėje nuo Upės g. link Konstitucijos pr.

Dar daugiau permainų – pavasarį

Kaip jau anksčiau rašė 15min, kaip vienas pagrindinių siūlymų, siekiant palengvinti eismą vadinamame Edukologijos žiede – papildomos eismo juostos dešiniems posūkiams įvažiuoti į žiedą iš Geležinio Vilko gatvės tiek nuo Ukmergės g. pusės, tiek nuo Geležinio Vilko tilto. Tačiau šių pokyčių teks palaukti bent iki 2020-ųjų pavasario.

„Transporto srautas greičiau ir saugiau įvažiuos į pirmąją eismo juostą Konstitucijos pr., kurios fizinis atskyrimas vyksta būtent šiuo metu“, – teigiama pranešime.

Kol kas – štai tokie kosmetiniai patobulinimai.

„Norint pagerinti transporto pralaidumą Geležinio Vilko gatvėje, važiuojant nuo tunelio į Konstitucijos prospektą, sostinės savivaldybė pradėjo šio atkarpos projektavimo darbus.

Prie Konstitucijos pr., Geležinio Vilko ir T. Narbuto gatvių žiedo, važiuojant Šeškinės kryptimi, planuojame įrengti papildomą eismo juostą dešiniam posūkiui nuo Geležinio Vilko g. sukant į Konstitucijos prospektą, taip pat pėsčiųjų perėją ir dviračių pervažą su saugos salelę, perkelti troleibusų kontaktinį ir gatvių apšvietimo tinklą, atnaujinti ženklinimą, pėsčiųjų perėjos apšvietimą, sutvarkyti inžinerines komunikacijas.

Statybos darbus planuojame pradėti kitų metų pavasarį“, – sakė Arūnas Visockas, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Vyresnysis patarėjas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Masiniai KET pažeidimai Vilniuje: kiek automobilių kerta ištisinę juostą per 15 minučių

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas