Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 18d. 18:08

Žinia dyzelinių automobilių vairuotojams: nuo kitų metų į dyzeliną bus įmaišoma daugiau biodegalų

Pirmosios „Circle K“ degalinės atidarymas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pirmosios „Circle K“ degalinės atidarymas Vilniuje
Siekiant mažinti aplinkos taršą ir įgyvendinti europinius įsipareigojimus, Energetikos ministerija parengė ir trys ministrai – energetikos, aplinkos ir susisiekimo – pasirašė įsakymą, kuris nustato, kad nuo 2020 m. pradžios į dyzeliną bus įmaišoma daugiau biodegalų lapkričio ir kovo mėnesiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Transporto sektoriuje Lietuva susiduria su didžiausiais iššūkiais siekdama atsinaujinančių energijos išteklių įsipareigojimų ES, todėl šis trijų ministrų pasirašytas įsakymas yra svarbus žingsnis į priekį. Tai ne tik prisidės mažinant oro taršą ir gerinant aplinkos kokybę, bet ir sukurs ekonominę vertę šalies ūkiui, kadangi biodegalų gamyboje gali būti naudojamos vietinės žaliavos“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Dyzelino atveju nuo 2020 m. bus pakoreguoti šiuo metu galiojantys įpareigojimai dėl biodegalų įmaišymo. Nuo balandžio 11 d. iki lapkričio 9 d. išliks ta pati tvarka – į dyzeliną turės būti įmaišoma ne mažiau nei 7 proc. biodegalų.

Tačiau pereinamaisiais laikotarpiais – nuo lapkričio 10 iki 20 dienos bei nuo kovo 10 iki balandžio 10 dienos – dyzeline turės būti įmaišyta ne mažiau kaip 5 proc. biodegalų. Siekiant sklandžiai pereiti prie sezoniškumui reikalingų dyzelino klasių, biodegalų dalis dyzeline lapkričio 21-30 dienomis ir kovo 1-9 dienomis galės būti mažesnė nei 5 proc. tūrio.

Žiemos laikotarpiu išliks dabar galiojanti tvarka, kuri neįpareigoja į dyzeliną maišyti biodegalų.

Be to, šiuo įsakymu nuo 2020 m. sausio 1 d. taip pat bus sugriežtinti biodegalų, įmaišomų į mineralinės kilmės dyzeliną, kokybės rodikliai.

Šie pakeitimai padės įgyventi Lietuvos įsipareigojimus pagal ES direktyvas. Jos numato, kad 2020 m. atsinaujinančių išteklių energijos dalis, palyginti su transporto sektoriaus galutiniu energijos suvartojimu, visų rūšių transporte padidėtų ne mažiau kaip iki 10 proc. Pernai Seimo patvirtintoje Nacionalinėje energetikos strategijoje numatyta, kad 2030 m. atsinaujinantys ištekliai transporte sudarys 15 proc., o 2050 m. – 50 proc.

Primename, kad šių metų kovo mėnesį Seimas priėmė įstatymo pakeitimus, kurie numato, kad į benziną visų rūšių transporte ištisus metus turės būti įmaišoma 10 proc. bioetanolio – dabar visus metus į šį kurą leidžiama įmaišyti nuo 5 iki 10 proc. biodegalų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas