Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amerikietiškų automobilių sąskrydis pajūryje. Kolekcionieriaus žmona: „Vyras greičiau parduotų mane, nei mašiną“

Amerikietiškų automobilių sąskrydis pajūryje
J. Andriejauskaitės/15min.lt nuotr. / Į Lietuvą gyventi atvykęs Čarlzas atsigabeno ir savo išpuoselėtą automobilį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Automobilis – tarsi kūdikis. Tai galėtų patvirtinti į amerikietiškų automobilių sąskrydį pajūryje atvykęs amerikietis Čarlzas Evansas. Į Lietuvą prieš porą metų gyventi atvykęs 50-metį perkopęs vyras čia atsisiuntė ir savo išpuoselėtą automobilį „AMX“. Jį, kaip ir daugelį kitų automobilių, smalsuoliai šeštadienį gali apžiūrėti Palangoje vykstančiame renginyje „American spirit 2012“.

Apie savo automobilį garbaus amžiaus amerikietis gali pasakoti valandų valandas. Penktadienį jis kartu su žmona Dalia jau atvyko į Šventają, kur susirinko ir daugiau amerikietiškų automobilių sąskrydžio dalyvių. Šeštadienį visi jie atvyks į Palangą.

„Įsigijau jį 1987 metais, tačiau jis pagamintas 1978-iais“, – pasakojo Čarlzas Evansas. Surūdijus mašinai, apie 1998 metais jis pradėjo ją restauruoti. Į pagalbą kibo ir du broliai, kurie taip pat turi tokius pat „AMX“ automobilius. Vienam jų automobilių restauravimas yra didžiulis hobis, senų automobilių jis įsigijęs kelias dešimtis, restauruoja – ir parduoda.

Savo „kūdikį“ Č. Evansas restauravo kone šešerius metus, tam paskirdamas kiekvieno savaitgalio vieną dieną. Amerikiečio lietuvė žmona Dalia juokauja, kad vyras greičiau parduotų ją nei automobilį. 

„Amerikoje važiuodavome į tokius sąskrydžius, ten jie pakvaišę dėl senų automobilių, restauravimo, toks jų hobis. Man būnant Amerikoje jo automobilis dar buvo visas apipuvęs, senas. Padėjo broliai, restauravo. Jie taip pat turi tokius automobilius, vienas baltą su juostomis, kitas samaninę”, – pasakojo moteris.

Č. Evansas apie kiekvieną automobilio detalę gali pasakoti istorijas. Daugelį jų jis pasigamino pats. „AMX“, arba kitaip „American Motors eXperimental“, automobilius gamino kompanija „American Motors“. Teigiama, kad jų buvo išleista apie 8 000. Kompaniją perpirkus „Chrysler“, ši vėliau nutraukė tiek mašinų, tiek ir detalių gamybą. Tiesa, dabar detalių jau galima įsigyti, mat kompanija pajuto, jog iš restauracija užsiimančių pirkėjų galima uždirbti.

Atsigabeno ir automobilį

Č. Evansas Lietuvoje gyvena porą metų. Pernai į Lietuvą jis atsigabeno ir savo išpuoselėtą „kūdikį“. 

„Tiesiog viešint Palangoje pamačiau laikraštyje, jog ir čia vyksta sąskrydžiai, jis nusprendė atsigabenti mašiną, atsisiuntė ją konteineryje“, – pasakojo Dalia. Pernai pora pirmą kartą atvyko į renginį „American spirit“ jau kaip dalyviai. Tiesa, kelionė nebuvo lengva. Tiek keliaujant iš Vilniaus, tiek atgal, sprogo po vieną automobilio padangą. „Dabar jis jų atsisiuntė dar penkias“, – sakė Dalia. 

Problemų kilo ir vykdant techninę apžiūrą. Pagal gamyklinį modelį, šis automobilis turi du duslintuvus, kurie yra automobilio šonuose.

Važinėti Lietuvoje jiems nebuvo lengva. Pasirodė, jog amerikietšikas automobilis „netoleruoja“ 95 markės benzino. Dėl to vyrui teko pakeisti dalį variklio dalių. Problemų kilo ir vykdant techninę apžiūrą. Pagal gamyklinį modelį, šis automobilis turi du duslintuvus, kurie yra automobilio šonuose. Lietuvos tikrintojai to nenorėjo toleruoti, tad dabar automobilio išmetamasis vamzdis yra įprastoje vietoje – gale. 

Paklausti, kiek dažnai važinėja šiuo automobiliu, sutuoktiniai teigė, jog retkarčiais pasivėžinantys Vilniaus gatvėmis, tačiau įprastai rieda paprastu automobiliu. „Gegužę turėjome važiuoti į Kauną, į svečius, kaip tyčia sugedo mano „Ford Focus“, tad važiavome šita mašina“, – šypsojosi Dalia. Čarlzas paskaičiavo, jog kelionė iš Vilniaus į Klaipėdą jo automobiliu atsieina ne tiek jau ir daug – apie 200 Lt. Įvertinant tai, jog „AMX“ variklio darbinis tūris – 6,4 kub. dm. 

Ir seni, ir nauji

Šeštadienį Palangoje galima apžiūrėti tiek senus, tiek naujus amerikietiškus automobilius. Seniausias pagamintas 1923 m., naujausias – 2012 m. Iš viso jų palangiškiai ir miesto svečiai išvys per pusantro šimto. Kartu su penktuoju „American Spirit“ jubiliejumi švenčiamas ir 110-tas „Cadillac“ jubiliejus, tad dalyvių, atvykusių į šventę su „Cadillac“ automobiliais, laukia ypatingos nominacijos ir staigmenos, o žiūrovų – kadilakų ekspozicija. 

Žiūrovai turės galimybę patys rinkti geriausius automobilius bei motociklus – visi iš anksto įregistruoti pretendentai expo zonoje, šeštadienį įsikursiančioje Palangos aikštelėje prie „Statoil“ degalinės, bus pristatyti publikai ir apžiūrėti komisijos. Transporto priemonės bus išrikiuotos atsižvelgiant į jų pagaminimo metus, tad šventės žiūrovai galės akivaizdžiai pamatyti bei įvertinti automobilių raidą. 

J. Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Amerikietiškų automobilių sąskrydis pajūryje
J. Andriejauskaitės/15min.lt nuotr./Amerikietiškų automobilių sąskrydis pajūryje

Nuobodžiauti žiūrovams neleis ir šventės teritorijoje rengiamos slalomo, „padangų deginimo“ varžybos, motokaskadininko pasaulio vicečempiono Arūno Gibiežos pasirodymas, koncertuos grupės „AC/DC project“, „Sheip“, „Infra“, „Lighthouse“ numatoma ir daugiau pramogų. 

Šeštadienį, nuo 14 val. iki 18 val. Vytauto gatvę papuoš amerikietiškų automobilių mini paradai (po 20 automobilių). Kadilakų mini kruizo pirmasis automobilis bus JAV ambasadorės Lietuvoje A. E. Derse „CADILLAC DTS“. Šis automobilis taip pat bus eksponuojamas ir kadilakų ekspozicijoje, tačiau saugumo sumetimais nebus galima apžiūrėti jo vidaus.

20 val. didysis sąskrydžio dalyvių paradas pajudės Birutės alėja, J. Basanavičiaus gatve, Vytauto gatve bei, pasukęs į Šventąją – pagrindinėmis Šventosios gatvėmis. 

Tarptautinis amerikietiškų transporto priemonių sąskrydis rengiamas Palangoje nuo 2008 metų. Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga. 2011 metais sąskrydyje dalyvavo 159 motorinės transporto priemonės iš 7 šalių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas