Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūčio pabaigoje – jubiliejinis, 40-asis ralis „Kauno ruduo“

Vytautas Švedas
Karli Saul/SCANPIX nuotr. / Vytautas Švedas
Šaltinis: 15min
0
A A

Beliko lygiai mėnuo, kai rugpjūčio 24 dieną bus duotas startas tradiciniam, šiemet jau 40-tą kartą ne tik šalies automobilių ralio meistrus prie starto linijos pakviesiančiam jubiliejiniam, tarptautiniam raliui „Kauno ruduo 2013“, skirtam nusipelniusiems sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti, rašoma organizatorių pranešime spaudai.

„Kauno rudens“ raliai – vienos seniausių šalyje ralio lenktynių, be pertraukų rengiamos nuo 1974 metų. Šių varžybų prestižą liudija ir tas faktas, kad „Kauno rudens“ raliui, pirmajam iš visų šalyje rengiamų automobilių ralių, 1981 metais buvo suteiktas tarptautinio ralio statusas, o šių lenktynių trasomis be geriausių įvairių laikų Lietuvos meistrų yra važiavę daugelis garsių Lenkijos, Rusijos, Vengrijos, Vokietijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Rumunijos ir kitų šalių sportininkų. 

Todėl lenktynių gerbėjai ir sportininkai itin palankiai sutiko žinią apie naujam skrydžiui atgimusį „Kauno rudens 2013“ ralį, kuris šiemet bus ne tik Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) VI-ojo, bet ir Lenkijos LOTOS automobilių ralio čempionato (RSMP) V-ojo etapų lenktynės.

„Kauno rudens“ ralyje vyks Lietuvos ir Lenkijos čempionatai

„Rengiant tarptautinį „Kauno rudens 2013“ ralį teko atsižvelgti į daugelį specifinių aplinkybių, nes Lenkijos ir Lietuvos ralio pirmenybių nuostatai ir patys lenktynių principai kiek skiriasi. Tačiau mes tikrai sugebėsime organizuoti puikias lenktynes, o Lietuvos žiūrovai pirmą kartą ralio trasose išvys tiek galingos technikos“, – sako vienas renginio projekto vadovų Justinas Sipavičius.

Lietuvos pirmenybių dalyviai per dvi dienas turės įveikti 523,45 kilometro bendrą distanciją su dešimčia greičio ruožų, kurių bendras ilgis – 125,1 kilometro. Lenkijos RSMP dalyvių laukia net 717,9 km bendra distancija su dvylika greičio ruožų, kurių bendras atstumas – 166,55 km.  

Šiek tiek skirsis ir lenktynininkų automobiliai. LARČ dalyviai į „Kauno rudens 2013“ trasas išvairuos tarptautinių FIA „N“, „A“, „R“ grupių, WRC, „Super 2000“ bei nacionalinių „L“ ir „SG“ grupių ralio lenktynėms parengtus automobilius, o Lenkijos ralio čempionato įskaitoje leidžiama dalyvauti tarptautinių „N“, „A“, „R“, „Super 2000“ ir „National“, CET, HR WRC, HR bei „Open“ grupių automobiliais, atitinkančiais RSMP čempionate dalyvaujantiems automobiliams keliamus reikalavimus.

Rugpjūčio 24-25 dienomis tarptautinio ralio baze taps Nemuno sala ir joje esanti „Žalgirio“ arena bei jos prieigos, kur rengiamos lenktynės specialiame greičio ruože, pramoginė šventė miestiečiams, renginio atidarymo ir uždarymo koncertai su žymiausiomis Lietuvos scenos žvaigždėmis ir svečiais iš užsienio. 

O pagrindinės ralio batalijos vyks Kauno ir Trakų rajonų bei Elektrėnų savivaldybės keliuose. 

Kad lenktynių trasose bus tikrai karšta, rodo ir pirmosios dalyvių paraiškos. „Kauno rudens 2013“ ralyje pasiruošę dalyvauti Lietuvos čempionato, kuriame dominuoja „Mitsubishi“ markės automobiliai,  lenktynininkai turės atlaikyti svečių su galingais „Subaru“ bei „Peugeot 207 S2000“ bei „Fort Fiesta S2000“ konkurenciją. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas