Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 29d. 14:46

Bekelės ralis „Romaniacs“: antroji diena lietuviams buvo sėkminga

„Romaniacs“ ralio antrasis etapas
Organizatorių nuot. / „Romaniacs“ ralio antrasis etapas
Antrą bekelės dieną „Romaniacs“ ralyje Lietuvos atstovai važiavo stabiliai – didesnių problemų išvengta, dauguma pagerino savo pozicijas bendroje įskaitoje.

Ketvirtadienį baigėsi ir pirmoji maratoninio etapo dalis. Sportininkai lieka nakvoti kalnuose organizatorių įkurtoje stovykloje, kur negalės naudotis net mobiliais telefonais, jau nekalbant apie mechanikų pagalbą.

Ketvirtadienio etape organizatoriai žadėjo greitą važiavimą, tačiau rekomendavo taupyti degalus. Sportininkai startavo nuo 6.45 val. ryto prie didžiulės užtvankos, o jau pirmuosiuose metruose buvo vandens kliūtys, įkalnės, iš nakties miego dar neprabudęs itin gūdus ir tamsus miškas. Kaip vėliau juokavo sportininkai – pažadino geriau nei rytinė kava.

Iš viso trasoje reikėjo įveikti 112 km., o „Team Transaulita“ narius pavyko pakalbinti serviso zonoje, įkurtoje distancijos viduryje.

Pirmasis į serviso zoną atvyko Tadas Barkus, kuris mechanikui neturėjo jokių darbų, motociklui jokios priežiūros nereikėjo. „Viskas gerai, ryte gal kiek sustingęs buvau bet įsivažiavus ir sušilus viskas gerai buvo.

Apskritai, vakar važiavau kaip „su karšta bulve“, o šiandien įsivažiavau, jokių navigacinių klaidų, slidumo nebuvo. Maratoninis etapas nieko nekeičia, net negalvoju apie tai. Turiu tikslą – finišą, ten ir važiuoju savo ritmu, stabiliai“, – ramiai privalomas 40 minučių serviso zonoje ilsėjosi T. Barkus.

Kiek vėliau atvyko vakar techninių sunkumų turėjęs M. Daugėla, kuriam dėl to teko startuoti vėliau ir važiuoti už lėtesnių sportininkų. „Pradžioje sunkiai sekėsi įveikinėti akmenis, o po to labai daug lenkti reikėjo, bet įsivažiavau. Daug motociklininkų vienoje vietoje, vien dėl to tikrai praradau bent 10 minučių. Pats maratoninis etapas kol kas jokių korekcijų nedaro, važiavau įprastai. Nesakyčiau, kad jis buvo greitas, kaip žadėjo organizatoriai.

Taip, buvo tų tiesių greitų atkarpų, bet buvo ir vietų, kur sudėtingiau nei vakar – zigzagai ir pan. Buvo atėjusi ir nuovargio akimirka, bet gelbėjo energetiniai geliai, vandenį irgi visą išgėriau“, – serviso zonoje įspūdžiais dalinosi M. Daugėla.

Praėjus kelioms valandoms po pokalbio sportininkai pasiekė finišą ir maratono bivaką, į kurį įleidžiami tik dalyviai, o tiksli lokacija nėra skelbiama. Organizatoriai suteiks maisto, gėrimų, bus įrengtos laužavietės. Nakvynės numatytos palapinėse, o naktį temperatūra nukris iki 10 laipsnių šilumos. Motociklus, jeigu reikės, sportininkai galės taisytis tik savo jėgomis.

Trasoje užtrukęs 4 val. 24 min ir 21 sek. T. Barkus finišavo 22-as ir bendroje įskaitoje iš 16-os vietos nukrito į 18-ą. M. Daugėla finišą pasiekė užtrukęs šešiomis minutėmis ilgiau. Tai leido užimti 27-ą poziciją etape ir pakilti iš 69-os iki 46-os vietos bendroje įskaitoje.
„Bronze“ klasėje taip pat važiuojantis Šarūnas Buga finišavo 103-as, ir kolkas tokią pačia vietą užima ir bendroje įskaitoje, pakilęs iš 105-os vietos.

„Silver“ klasėje važiuojantis Raimondas Machrov po vakar dienos bendroje įskaitoje buvo 70-as. Šiandienos distancijoje jis kol kas 68-as, tačiau dar nepasiekė pusiaukelės – serviso zonos.

„Iron“ klasėje važiuoja Donatas Petrikas ir Audrius Orlikas. D. Petrikas laimėjo šios dienos savo greičio ruožą, o A. Orlikas buvo 20-as. Bendroje įskaitoje lietuviai pagerino savo pozicijas ir rikiuojasi 3-oje ir 20-oje pozicijose.

Ryt laukia antroji maratoninio etapo dalis. Sportininkai startuos iš bivuako kalnuose. Etapo viduryje esančioje serviso zonoje bus galima užtrukti iki 40 minučių. Vėl bus leidžiama keisti padangas. Finišas numatytas Săliște miestelyje.

Galutiniai šio etapo ir bendros įskaitos rezultatai paaiškės vakare, kuomet organizatoriai įvertins visų dalyvių navigacijos prietaisų pateiktus duomenis. Išklydus iš trasos ar pažeidus greičio reikalavimus gyvenamose teritorijose, laukia nuobaudos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.
Temos: 2 Ralis Motociklas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas