Estijoje paaiškėjo Baltijos šalių Motociklų plento žiedo čempionai

Estijoje, Porsche Ring trasoje (buvusi Audru Ring) įvyko paskutinis motociklų plento žiedo Baltijos šalių čempionato etapas. Tačiau sportininkai varžėsi ir Lietuvos čempionato įskaitoje. Po finišo paaiškėjo Baltijos šalių čempionai atskirose klasėse, o paskutinį Lietuvos čempionato etapą planuojama surengti Lenkijoje rugsėjo pabaigoje.
Superbike klasės apdovanojimai
Superbike klasės apdovanojimai / Andriaus Lauciaus nuotr.

Paskelbti preliminarūs čempionato rezultatai

Paskelbus preliminarius rezultatus, galingiausioje Baltijos čempionato įskaitoje, Superbike klasėje, Šarūnas Pladas (90 taškų) tapo nugalėtoju. Antras estas Hanno Velt – 47 taškai. Trečias – Kęstutis Stankūnas – 42 taškai. Iš viso Superbike klasėje varžėsi 19 sportininkų.

Superstock 600 (stipriausioje 600 cc klasėje) Baltijos šalių čempionu tapo estas Jaanus Saarmaa – 73 taškai. Sidabrą iškovojo latvis Gints Apinis – 66 taškai. Bronza atiteko Jonui Stankūnui – 66 taškai. Jonas kvalifikuotas trečioje vietoje, nors surinko su latviu vienodai taškų, nes latvijos sportininkas yra iškovojęs daugiau pirmų vietų. Iš viso šioje klasėje klasifikuoti 17 sportininkų.

B1200 klasėje (28 sportininkai) Baltijos šalių čempionu tapo Rannus Ervin (61). Antras – Vitalijus Parakininkas (59), trečias – Ivo Vinnins (57).

C1200 (25 sportininkai) nugalėjo Erkki Krunberg (71). Antras – Evgeny Lavrinenko (68), trečias – Artis Skulte (60).

C600 (19 sportininkų) čempionu tapo Ansis Cers (61), antras – Mantas Rajackas (57), trečias – Gintaras Dereškevičius (50).

Supersport300 (12) – nugalėjo Hugo-Brent Freimann (75). Antras – Silvester Sarapik (49), trečias – Andre Koster (44).

Pasak Lietuvos motociklų sporto federacijos Motociklų plento žiedo komiteto pirmininko Adomo Dautarto, Baltijos šalių čempionato įskaitos dalyvių skaičius – 72 – rudenį šiek tiek sumažėjo dėl įvairių priežasčių: kelionių apribojimų, patirtų traumų, gendančios technikos. Tačiau konkurencija šių metų Baltijos čempionate buvo labai stipri, tad lietuvių pergalės yra svarbus pasiekimas.

Varžybų eiga: Superbike klasė

Trumpai peržvelkime, kaip vyko varžybos atskirose klasėse. Pačių galingiausių motociklų – Superbike – klasėje dar prieš Estijos etapą užtikrintai pirmavo Šarūnas Pladas. Tad jam tereikėjo ramiai, nesibaiminant konkurentų, važiuoti ir mėgautis lenktynėmis. Šarūnas taip ir padarė. Nors po lėtoko starto daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių čempionas buvo pirmas, tačiau septintame rate teko užleisti pozicijas greitesniems varžovams bei smuktelti į trečią poziciją.

Likus vos keliems ratams iki finišo Šarūnas Pladas išlaukė momento, kai varžovo iš Estijos padangos pradėjo silpniau kibti ir aplenkė antroje vietoje važiavusį Hanno Velt. Likusius tris ratus iki finišo bandė atakuoti pirmoje pozicijoje važiuojantį po traumos sugrįžusį latvį Garijs Rožkalns.

Bet nepakako laiko, tad teko finišo liniją kirsti antroje vietoje atsilikus vos 0.308 sek. Finiše Šarūnas džiaugėsi, kad pagaliau yra pajėgių varžovų, su kuriais malonu kovoti trasoje. Garijs Rožkalns įveikė greičiausią Porsche Ring trasos ratą sekmadienio varžybose – per 1:16.053 min. Tad rikiuotė Baltijos čempionato etape: Garijs Rožkalns, Šarūnas Pladas, Hanno Velt.

Tačiau Šarūnas Pladas, susumavus visų etapų rezultatus, tapo Baltijos šalių čempionu.

Lietuvos čempionato įskaitoje Superbike klasės atletai išsidėstė taip: Šarūnas Pladas, Kęstutis Stankūnas, Mantas Marcinkevičius. Vienu ratu mažiau nuvažiavęs Jaroslav Maleiko liko ketvirtas.

Superstock600

Superstock600 klasėje varžėsi 12 sportininkų. Gražų startą lydėjo puiki kova dėl pozicijų. Dalyviams įveikus 14 ratų finišavusiųjų TOP-3 išvydome ir lietuvišką pavardę. Jonas Stankūnas finišavo trečias. Paskui jį finišavo ir Paulius Lubas bei Kęstutis Smolskus. Finišo TOP3 Baltijos čempionato įskaitoje atrodė taip: Kaiko Kolkanen (geriausias rato laikas 1:19.071), Jaanus Saarmaa (1:19.358), Jonas Stankūnas (1:19.636).

B1200

B1200 klasėje varžėsi 14 sportininkų iš trijų Baltijos šalių. Užgesus starto pradžios šviesoms, į priekį šovė Tadas Paulikas ir nepaliko varžovams vilčių. Lyderiu jis išliko iki finišo ir išsaugojo beveik 10 sekundžių persvarą prieš antroje vietoje finišavusį varžovą Rannus Ervin. Nors Rannus finišavo antras, aštuntajame rate jis užfiksavo geriausią rato įveikimo laiką. Lietuvos čempionato įskaitoje paskui Tadą Pauliką finišavo Vitalijus Parakininkas ir Vaidas Nomeika. Finišo TOP3 atrodė taip: Tadas Paulikas (1:19.234), Rannus Ervin (1:18.565), Ivo Vinnins (1:19.507).

C1200 ir C600

C1200 Baltijos čempionato etapo finiše lietuvius aplenkė estas Erkki Krunberk ir latvis Artis Skulte. Trečias, geriausiai iš lietuvių, finišavo Oskaras Tarasevičius. Lietuvos čempionato įskaitoje paskui Oskarą išsidėstė Viktor Bulo ir Ignas Pašilis.

C600 klasėje Baltijos čempionato įskaitoje geriausią rezultatą Estijoje pasiekė Lietuvos atstovas Mantas Rajackas. Ant žemesnių podiumo laiptelių šalia lietuvio stovėjo du estai – Rait Reimand ir Rait Leenpalu. Lietuvos čempionato įskaitoje antrą vietą užėmė Dovydas Vieta.

Supersport300

Supersport300 klasėje startavo tik vienas lietuvis – Ignas Pošys-Šileikis.

Klasė nėra galinga, bet joje varžosi pajėgūs jauni sportininkai. Ignas finišą pasiekė 9-oje vietoje (geriausias rato įveikimo laikas 1:34:388). O po 10 trasos ratų lyderiai finišavo tokia tvarka: Hugo-Brent Freimann, Silvester Serapik, Fred Erik Merivaja.