Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugsėjo 16d. 19:08

JAWA muziejus Konopištėje: markės mėgėjai čia galėtų praleisti ir kelias valandas

Pakraštyje – seniausi JAWA modeliai. Kai kuriems jau daugiau nei 80 metų.
Nodum.lt nuotr. / Pakraštyje – seniausi JAWA modeliai. Kai kuriems jau daugiau nei 80 metų.
Šiemet JAWA motociklai švenčia 90 metų jubiliejų. Ši praeityje labai garsi, o dabar daugybei žmonių nostalgiją kelianti čekų motociklų markė, ir šiandien nestokoja gerbėjų. Daug jų apsilanko net dviejuose JAWA muziejuose Čekijoje. Bet pirmiausia – JAWA muziejus Konopištėje.

JAWA motociklų gamintojas buvo įkurtas 1929 metais Prahoje, Čekoslovakijoje. JAWA įkūrė verslininkas Františekas Janečekas, kuris įsigijo Vokietijos kompanijos „Wanderer“ motociklų diviziją. Tiesą sakant, taip buvo suformuotas ir JAWA pavadinimas – JAnečekas ir WAnderer. 1987 metais buvo pagaminta jau 3 milijonai JAWA motociklų.

Savo istorijos pradžioje JAWA aktyviai dalyvavo ir motociklų sporte. Deja, su laiku tobulesni Vakarietiški ir Azijietiški motociklai ėmė dominuoti rinkoje ir neprisitaikiusi JAWA išnyko. Tiesa, ne visiškai – šiandien klasikiniai JAWA motociklai yra gaminami Indijoje.

Kaip minėjome, Čekijoje yra net du JAWA muziejai – vienas, atrodo, didesnis Rabakove ir vienas mažesnis Konopištėje.

Muziejus Konopištėje yra visai netoli pilies, jo vietą žymi kelio ženklai. Šį muziejų, tikriausiai, patogiausia aplankyti svečiuojantis Prahoje – nuo sostinės centro automobiliu tenka vykti šiek tiek mažiau nei valandą. Labai smagu tai, kad dauguma muziejaus motociklų yra išsaugoję originalius dažus, beveik visi yra veikiantys. Salės sienas puošia įvairios nuotraukos, laikmečio reklamos ir apdovanojimai.

Muziejuje nemažai ir ČZ motociklų. ČZ markė, kuri priklausė Česká zbrojovka Strakonice kompanijai, kadaise buvo pagrindinė JAWA varžovė, bet 1948 metais įmonės buvo sujungtos.

Nodum.lt nuotr./Itin senų ČZ motociklų šiame muziejuje taip pat netrūksta.
Nodum.lt nuotr./Itin senų ČZ motociklų šiame muziejuje taip pat netrūksta.

O štai ir vienas įdomesnių muziejaus eksponatų „JAWA 350 Nanuk“. Šis motociklas išsiskiria tuo, kad turi aptakų korpusą, kuris, atrodo, turėtų būti skirtas sportui. Tačiau iš tikrųjų tai – Čekoslovakijos policijos (Veřejná bezpečnost) motociklas.

Nodum.lt nuotr./Policijos pajėgoms skirtas JAWA 350 Nanuk.
Nodum.lt nuotr./Policijos pajėgoms skirtas JAWA 350 Nanuk.

Šis muziejus yra pakankamai įdomus, nors ir gana mažas ir ankštas. Tikri JAWA mėgėjai čia praleis kelias valandas, o visi kiti – maždaug pusvalandį ar 45 minutes. Po to galima žingsniuoti link garsiosios Konopištės pilies.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas