Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 8d. 12:00

Karolis Mieliauskas ir Vitoldas Milius bekelėje aiškinosi, ko vertos indiškos ir kiniškos transporto priemonės

Karolis Mieliauskas ir Vitoldas Milius smėlio karjere aiškinosi, ko vertos indiškos ir kiniškos transporto priemonės
Egidijaus Babelio nuotr. / Karolis Mieliauskas ir Vitoldas Milius smėlio karjere aiškinosi, ko vertos indiškos ir kiniškos transporto priemonės

Indijoje ir Kinijoje būti bekelės mėgėju sunku: abiejose draudžiama važinėti ne keliais. Nors Indijoje su jokia transporto priemone negalima važiuoti nei į miškus, nei į kalnus, indų kompanija „Royal Enfield“ gamina „Enduro“ klasės motociklą „Himalayan“. Kinijos rinkoje keturračiai net neegzistuoja, jų negalima priregistruoti, su jais nėra kur važiuoti, tačiau iš ten į Europą keliauja vieni populiariausių „CFmoto“ keturračiai, kompanija netgi turi gamyklinę bekelės lenktynių komandą, kurioje važiuoja lietuviai.

Karolis Mieliauskas ir Vitoldas Milius čiupo šių markių į bekelę orientuotą produkciją ir nuvažiavo į karjerą patikrinti, ko ji verta, rašoma pranešime.

Iš žvyrkelių – į bekelę

Kinija ir Indija – du dideli pasaulio fabrikai, kurie gamina absoliučiai viską. Tačiau kaip jiems sekasi sukurti produktus, apie kurių naudojimo ypatybes jie gali išgirsti tik iš klientų kitame pasaulio gale? Norėdami atsakyti į tokį klausimą, keliauninkas motociklu Karolis Mieliauskas ir automobilių žurnalistas bei keliautojas Vitoldas Milius susitiko už Trakų esančiame smėlio karjere su į bekelę orientuotomis transporto priemonėmis iš Indijos ir Kinijos.

Karolis atvažiavo su jau kurį laiką bandomu „Enduro“ klasės motociklu „Royal Enfield Himalayan“. Ši indų markė turi britišką istoriją, pasižymi klasikiniu dizainu, o naujausi jos modeliai kuriami jungtinėmis britų ir indų inžinierių pastangomis. „Himalayan“ modelis skirtas bekelei, nors Indijoje jos nėra. Keliai ten ne patys geriausi, Himalajų kalnų, kurių vardu ir pavadintas „Royal Enfield“ motociklas, regione yra nelengvų žvyrkelių, tačiau nuvažiuoti nuo kelio indai negali.

Karolis Mieliauskas prieš mažiau nei mėnesį apvažiavęs Lietuvą perimetru žvyrkeliais, įveikęs daugiau nei 2 tūkst. km keliais be dangos jau įrodė, kad nė 5 tūkst. eurų nekainuojantis „Enduro“ tipo motociklas jais važiuoja be problemų. Tad atvyko išbandyti jo rimtoje bekelėje – smėlio karjere.

„Daug kilometrų pravažiavau žvyrkeliais ir miško takeliais, dabar įdomu, kaip jis elgiasi bekelėje. Ir čia šis daiktas man visą dieną kelia šypseną, kaip jis paprastai valdomas. Žinoma, jis negali stoti į gretas su austriškais ar japoniškais „Hard Enduro“ motociklais, nors variklio darbo tūris ir panašus, kiek daugiau nei 400 cm3. Jis galia nepasižymi, pasiekia 24,5 AG, tačiau tai nėra sportinis motociklas. Tiek ant asfalto, tiek ant žvyro ir smėlyje jis stebina savo lengvumu ir paprastumu. Rodos, jį gali vairuoti bet kas, net ir pirmą kartą ant motociklo sėdęs žmogus“, – testo įspūdžiais dalijosi K.Mieliauskas.

Gamyklinės komandos ginklas lietuvių rankose

Užkietėjęs automobilistas Vitoldas Milius sėdo prie „CFmoto“ bagio vairo. „CFmoto“ – dar vienas motociklų gamintojas iš Kinijos, tačiau Europoje jis žinomas ne vien dėl motociklų. Labiausiai jo vardą garsina keturračiai, mat tai yra trečia populiariausia keturračių markė senajame žemyne, sulig kiekvienais metais stiprinanti savo pozicijas.

Tai kone vienintelis kinų prekės ženklas transporto priemonių sektoriuje, kuris prilipo europiečiams ir į kurį žiūrima kaip į normalų gamintoją, o ne kaip eilinę pigią daikto kopiją iš Kinijos. Ir jie toliau investuoja pinigus į kokybę, netgi įkūrė gamyklinę „CFmoto Factory Racing Team“ komandą, kuriai atstovauja lietuviai: keturratį tarptautinėse bekelės varžybose vairuoja Adomas Gančierius, o bagį – Antanas Kanopkinas. Būtent prie Antano bagio vairo ir sėdo Vitoldas Milius.

„Čia niekas negali nepatikti, nes šis modelis truputį patobulintas varžyboms, ir tie patobulinimai yra tokie, kokie man patinka: tai pakaba, su kuria galima važiuoti labai drąsiai ir ji atleidžia net ir nemokšiškas klaidas. Aš nesu šio tipo lenktynių specialistas, tad norint komentuoti kas yra gerai, o kas blogai, reikėtų gerokai daugiau pavažiuoti.

O kol kas mane nustebino, kaip lengvai valdomas ir kiek visiems prieinamas yra šis daiktas. Vairuoti jį gali bet kas, dėžė – galima sakyti automatinė, apvalus vairas, du pedalai, ir potencialo čia daug“, – savo įspūdžius pateikė Vitoldas Milius.

Jis svarstė, kad šis daiktas yra puiki pramoga automobilistams, kurie patirti tokius pojūčius, kaip motociklininkai, bet nori keturių ratų, apvalaus vairo ir pažįstamo valdomumo. Tarsi tarpinė transporto priemonė tarp automobilio ir motociklo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas