Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 3d. 11:25

Lietuvos BMW motociklų klubas atidarė pirmąjį sezoną

Lietuvos BMW motociklininkai atidarė pirmąjį sezoną
Organizatorių nuotr. / Lietuvos BMW motociklininkai atidarė pirmąjį sezoną

BMW motociklai turi prasmingą istoriją, o jų gerbėjų ratas platus. Netrūksta jų ir Lietuvoje, ir kaip tik todėl motociklų entuziasto Marijaus Aukštikalnio iniciatyva kuriamas klubas „BMW Motorcycle Owner's club Lithuania“, – rašoma pranešime.

Nors viskas prasidėjo tik šių metų vasario 16-ąją, šiuo metu ši bendruomenė jau vienija daugiau kaip 400 bendraminčių. Tarp narių – ir lenktynininkai, žinomi keliautojai bei senovinių BMW motociklų savininkai, kurie pirmąjį klubo sezoną pradėjo kelione vienais gražiausių Lietuvos kelių.

„Motociklą vairuoju nuo 2012-ųjų. Anksčiau kreivai žiūrėjau į motociklininkus ir prisiekinėjau, kad pats tai niekada juo nebūsiu. Bet laikui bėgant pastebėjau, kad motociklus pradėjo vairuoti nemažai pažįstamų, draugų, žinomų intelektualių žmonių, tad pradėjau domėtis ir taip pamačiau kitą motociklizmo pusę. Dabar turiu jau ketvirtą motociklą, o absoliuti dauguma šalia manęs esančių žmonių yra šios bendruomenės dalis“, – pasakoja klubo įkūrėjas Marijus Aukštikalnis.

VIDEO: BMW Motorcycle Owner's Club Lithuania Open Season 2020

Greitai auganti bendruomenė

Kurdamas klubą M.Aukštikalnis su kolega A.Lukoševičiumi juokėsi, kad bus vieninteliai jo nariai. Bet būti vieninteliais jo nariais irgi būtų linksma. Vis dėlto, praėjus vos penkiems mėnesiams, jų skaičius jau perkopė 400.

Prie bendruomenės prisijungė ir „Praeities žvalgas“ Šarūnas Jasiukevičius, kelionių organizatorius Audrius Sutkus, keliautojai Julius ir Ingrid Berger ir daug kitų. Be to, tai ne vien naujų BMW vairuotojai, tarp narių yra ir tokių istorinių modelių, kaip 1974 m. „BMW R60/6“ ir 1976 m. „BMW R75/6“, savininkai. Taip pat ne vienas vairuoja į „Café racer“ tipo motociklus perdarytus BMW modelius.

Klubo tikslas – suvienyti žmones, mylinčius BMW motociklus, kad šie galėtų atrasti bendraminčių, dalintis informacija ir patarimais bei kartu dalyvauti renginiuose.

Pirmasis klubo renginys – sezono atidarymas – įvyko birželio 6 d., kurio starto vieta tapo „Krasta Auto“ salonas Kaune.

„Palaikome šią iniciatyvą ir džiaugiamės matydami, kaip entuziazmo vedini BMW motociklų mėgėjai taip greitai subūrė didžiulę bendruomenę. Ji yra atspindys, kad BMW motociklai visų pirma yra gyvenimo būdas, aistra, dovanojanti laisvės pojūtį, naujus nuotykius ir potyrius. Tą supranta ir atranda vis daugiau šalies gyventojų, todėl motociklininkų bendruomenė mūsų šalyje auga ir bręsta“, – sakė oficialaus „BMW Motorrad“ atstovo Lietuvoje „Krasta Auto“ vadovas Aurimas Tamašauskas.

Pirmasis suvažiavimas viršijo visus lūkesčius

Pirmasis suvažiavimas buvo gerokai didesnis, nei tikėjosi jo organizatoriai – iš viso susirinko apie 100 motociklininkų. Tarp jų – ir „Krasta Auto Kaunas“ direktorius Artūras Dambrauskas, pasaulinių tepalų gamintojų atstovai, patys vairuojantys BMW motociklus ir daug kitų.

Pasak organizatoriaus, šio renginio tikslas buvo ne tik susitikti ir pasivažinėti, bet kartu ir šiek tiek geriau pažinti savo kraštą. Maršrutas buvo planuojamas taip, kad būtų patogu važiuoti didesniam motociklininkų skaičiui, būtų daugiau posūkių į dešinę, mažiau šviesoforų, kamščių ir kad nereikėtų nuolat važiuoti antru bėgiu, kaip nutinka per motociklininkų sezono atidarymo ir uždarymo šventes didžiuosiuose miestuose.

Pajudėję iš Kauno motociklininkai pasuko link Birštono apžvalgos bokšto, į kurį užkopė pasigrožėti Nemuno kilpų kraštovaizdžiu, ir sustojo kavinėje „Birštono Sėklytėlė“.

„Kai suskaičiavau motociklus, paskambinau į kavinę, kurioje ketinome sustoti, ir pasakiau, kad mūsų bus truputį daugiau nei planavome. Kai kavinės direktorei pasakiau skaičių „šimtas“, kitoje laido pusėje stojo tyla. Bet po akimirkos ji pasakė, kad viską suprato, kavinę uždaro ir laukia tik mūsų. Reikia pagirti personalą, nes susitvarkė puikiai“, – sako M.Aukštikalnis.

Kitas kelionės taškas – Marijampolėje esantis senovinių automobilių ir motociklų muziejų „Kubilkiemis“, kuriame motociklininkus priėmė pats muziejaus savininkas, verslininkas Kęstutis Kubilius, papasakojęs turimų eksponatų istorijas.

Muziejus įspūdingas savo eksponatų gausa, o savininko atsidavimas muziejui sužavėjo ne vieną. Po to motociklininkai vaizdingu maršrutu per Kazlų Rūdos miškus keliavo į Jurbarką, kur aplankė Jurbarko dvarą ir susipažino su jo istorija. Nors jau buvo pasibaigęs darbo laikas, motociklininkų laukė dvaro darbuotojos ir noriai dalinosi savo žiniomis apie šio dvaro istoriją.

Galiausiai Panemune, vadinamuoju Rojaus keliu, kurį M.Aukštikalnis tikina esant vienu gražiausių Lietuvos kelių, motociklininkai pasiekė paskutinę stotelę – Kauno IX Fortą, kuris įamžina didelę dalį šalies istorijos. Visą kelionę vaizdo klipe įamžino kūrybinė grupė „Urbikas production“, o nuotraukose – fotografė bei motociklininkė Vytautė Stankevičienė, studijos „Shoop“ įkūrėja.

Ateityje laukia dideli planai

Nors bendruomenė veikia dar visai neseniai, pasak jos įkūrėjo, ji susilaukia didelio palaikymo ir įmonių dėmesio, kurios siūlo nuolaidas klubo nariams bei rėmimą renginiams. Taip pat džiugina ir narių aktyvumas bei entuziazmas. Dalis jų gyvena tokiose šalyse, kaip Ispanija, Vokietija, Jungtinė Karalystė ir Skandinavija, ir mielai kviečia atvykti pasisvečiuoti ir pasivažinėti užsienyje kartu. Tolimiausias taškas, kurį kol kas pasiekė klubo lipdukas, yra Šiaurės kyšulys (Nordcap) Norvegijoje.

Šiuo metu klubas dar nėra formalus ir veikia kaip bendruomenė uždaroje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje, tačiau kadangi rėmėjų jau atsirado, artimiausiu metu M.Aukštikalnis ruošiasi steigti oficialų klubą su nario pažymėjimais.

Šiuo metu tarp suplanuotų klubo renginių yra kelionė į BMW muziejų Vokietijoje, „BMW Mottorad Days Lithuania 2020“ suvažiavimas, sezono uždarymo šventė spalio mėnesį.

Temos: 2 Motociklas BMW

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas