Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 13d. 13:17

Lietuvos plento žiedo čempionate kortas sumaišė netikėtas lietus

Čempionato akimirkos
A.Gineikos nuotr. / Čempionato akimirkos

Iki starto lieka kelios minutės, o iš dangaus prapliumpa lietus – su tokiu netikėtumu prasidėjo penktasis Lietuvos plento žiedo čempionato etapas, įvykęs Poznanėje, Lenkijoje, praėjusį savaitgalį. Kai kurie lietuvių ir lenkų sportininkai nespėjo pasikeisti padangų į tinkamas lietui, todėl jiems teko greitai apsispręsti – startuoti su esamomis ar pasitraukti iš varžybų, rašoma pranešime.

Oras „Tor Poznan“ trasoje susirinkusiems sportininkams iš tiesų krėtė eibes ir siuntė išbandymus – nuo 37 laipsnių karščio dėl lietaus staiga atvėso iki 13-os. Varžybos neapsiėjo be papildomo streso, kritimų ar lėtesnio, nei norėtasi, tempo. Iš pirmojo „B600“ klasės važiavimo dėl lietaus pasitraukė 9 dalyviai.

Išvažiavo su sausai dangai skirtomis padangomis

„Nebebuvo kada nuiminėti ratų ir juos permontuoti. Kai kurie dalyviai iš viso nestartavo, o aš važiavau su sausai dangai skirtomis padangomis. Deja, pagal lenkų organizatorių taisykles, nespėjau apvažiuoti 75 proc. varžybų distancijos, todėl mano rezultato neužskaitė“, – apgailestavo „B600“ klasėje rungtyniavęs Gedas Čeplaitis.

A.Gineikos nuotr./Čempionato akimirkos
A.Gineikos nuotr./Čempionato akimirkos

Ankstesniame varžybų etape šioje trasoje „B600“ klasėje lenktyniavę Mantas Urmonas, Gedas Čeplaitis ir Paulius Lubas pasirodė labai gerai – bendroje su lenkų įskaitoje pasidalino atitinkamai antrą, trečią ir ketvirtą vietas, o šįkart varžybos sėkmingiau baigėsi tik M.Urmonui – bendroje įskaitoje jis buvo trečias, savo klasėje – pirmas. P.Lubas krito – jam varžybos tuokart baigėsi.

„Šiuo motociklu šitoje trasoje ant šlapios dangos buvau pirmą kartą, todėl patirties trūkumas davė savo. Per anksti ėmiau gazuoti ir motociklo galas nuslydo“, – pasakojo sportininkas. Pasak jo, šioje klasėje krito ir du lenkai.

Gerai pasirodė jaunasis T.Norkūnas

„B1000“ klasės varžybos vyko jau džiūstančioje trasoje, taigi vieni sportininkai rinkosi sausai trasai skirtas padangas, kiti – šlapiai. Čia varžėsi 18 dalyvių – 13 lenkų ir 5 lietuviai. Visgi šįkart lietuviai kaimynams užleido geriausias pozicijas.

Lietuvių įskaitoje pagal geriausius laikus išsirikiavo Tauras Norkūnas, kuris praeitame varžybų etape šitoje pačioje trasoje buvo kritęs. Antrasis buvo Aidas Ramanauskas, trečiasis – Vytautas Stasaitis. Mantui Marcinkevičiui koją pakišo pasibaigę degalai – nors ir jų pasipildė, nespėjo laiku išvažiuoti į trasą ir jo rezultatas nebuvo įskaitytas.

A.Gineikos nuotr./Čempionato akimirkos
A.Gineikos nuotr./Čempionato akimirkos

Krito ir „Superbike“ lyderiai

Pasak „Superbike“ klasėje lenktyniaujančio Šarūno Plado, šios klasės varžybose visi važiavo su lietaus padangomis. Priešingai nei ankstesnėse varžybose „Tor Poznan“ trasoje, šįkart Š.Pladui laikyti tempą sekėsi gana gerai – bendroje įskaitoje buvo ketvirtas, tarp lietuvių pirmavo, o jam ant kulnų lipo Audrius Žukaitis. Visgi paskutiniame rate Š.Pladas krito. Nors būtų galėjęs tęsti važiavimą, sportininkas tikino buvęs teisėjų suklaidintas.

„Paskutiniuose posūkiuose teisėjai vėliavomis rodė, kad varžybos baigtos. Todėl finišo liniją kirtau „pit lane“ zonoje, o ne finišo tiesiojoje, ir mano rezultatas buvo anuliuotas. Ši situacija dar sprendžiama“, – sako Š.Pladas.

„Superbike“ klasėje geriausiai pasirodė lenkai – jie užėmė pirmąsias pozicijas. Pasak Š.Plado, trasoje krito ir lenkų lyderis. Šis, nors ir sugebėjo tęsti važiavimą, galiausiai turėjo pasitraukti dėl motociklo techninio gedimo.

Tarp lietuvių sportininkų pagal dabartinius rezultatus „Superbike“ klasėje pirmąją vietą užėmė A.Žukaitis, bendroje su lenkais įskaitoje likęs ketvirtas. Antrasis – Kęstutis Stankūnas. Trečiąją vietą užėmė Tomas Januška, kuris varžybų metu krito, tačiau sugebėjo tęsti lenktynes. Šioje klasėje rungėsi 13 sportininkų.

„Pretendent“ klasės varžybos vyko penktadienį, jose startavo 8 sportininkai. „1000 cc“ klasėje greičiausias buvo Ignas Udra. Nuo jo penkiomis sekundėmis atsiliko Marius Blažys, aplenkęs iš antrosios vietos startavusį Aurimą Kvietkų – šis liko trečiasis. „600 cc“ klasėje pirmasis atvažiavo Algirdas Gineika, antrasis – Rimvydas Blekys, trečiasis – Stasys Ivašauskas.

Lietuvos plento žiedo čempionato dalyviams liko dar du varžybų etapai – rugsėjo 1-ą įvyksiantis Estijoje ir rugsėjo 8-tą namų trasoje „Nemuno žiede“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas