Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 05, 15:58

Lietuvos „Supermoto“ trečiajame etape – daug efektingų lenkimų bei kritimų

Sekmadienį, liepos 4 d., Jurbarko rajone, Smalininkų kartodrome vyko Lietuvos Supermoto čempionato trečiojo etapo varžybos. Varžyboms užsiregistravo 78 sportininkai iš Lietuvos, kaimyninės Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos, rašoma pranešime.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Raminta Photo nuotr.

Smalininkų kartodromas – ilgiausias Lietuvoje. Trasos ilgis net 1 km. Tai profesionalioms kartingų lenktynėms skirtas kartodromas, kuriame sportiniai kartingai gali išvystyti itin didelį greitį. Trasa pasižymi itin greitais ir plačiais posūkiais, kurių čia net vienuolika.

Lietuvos Supermoto čempionate sportininkai varžosi dešimtyje atskirų klasių, kuriose verda kovos nuo starto iki finišo. Žiūrovai lepinami efektingais lenkimais, nes trasos posūkiai yra siauri, o manevrui atlikti tinkamų vietų yra vos keletas.

Griuvimai, pavojingi lenkimai ir sužeistas teisėjas

Dažnas sportininkas turi pasverti riziką prieš atakuodamas varžovą, įvertinti dangos būklę arba sulaukti varžovo klaidos. Tokią kovą žiūrovai stebėjo jau pirmajame S4 klasės važiavime, kai, keletą ratų ieškojęs progos lenkti ir inirtingai atakavęs varžovą, Gediminas Jomantas viename iš posūkių slydo ir krito. Parvirtęs sportininkas ir motociklas ilgai slydo asfaltu. Patekęs ant žolės, motociklas kilo į orą ir kelis kartus apsivertė. Apgadinimų neišvegta, bet jie nesutrukdė Gediminui Jomantui sugrįžti į varžybas ir finišuoti ketvirtoje vietoje.

Be incidentų neapsiteita ir per antruosius važiavimus. Iš karto po „SM Street“ ir S5 klasių starto įvyko kontaktas tarp sportininkų pirmajame posūkyje. Po jo Marius Rinkūnas nukrito nuo motociklo, o šis nuriedėjo toliau be vairuotojo, trenkėsi į atitvarus. O šie išjudinti iš vietos kliudė trasos teisėją. Trumpam buvo sustabdytos varžybos, o teisėjas išvežtas į ligoninę apžiūrai. Laimei rimtų sužeidimų išvengta.

Kritimu pasižymėjo ir antrasis S4 klasės važiavimas. Ilgai atakavęs varžovą Justas Bučnys nusprendė surizikuoti. Likus dviems ratams iki finišo pabandė aplenkti antroje vietoje važiavusį varžovą išorine vieno iš lėtesnių posūkio trajektorija. Deja, kabino varžovą motociklo rankena, motociklą sumėtė, jis slydo ir virto. Apmaudo apimtas sportininkas ilgai nesikėlė nuo žemės. Kiek nurimęs Justas Bučnys pakilo nuo asfalto ir finišavo penktoje vietoje. Nugalėtoju S4 klasėje trečiajame etape tapo Justinas Kontrauskas, nors antrąjį važiavimą laimėjo pirmame važiavime kritęs Gediminas Jomantas.

Adrenalinas virė ir S1 klasės važiavime. Po starto, įveikęs du ratus ir paslydęs ant žvyro išvažiavime į bekelės sekciją, krito Ruslanas Bykovas. Po kelių ratų jis sugebėjo vėl pakilti į ketvirtą vietą, bet šeštame rate slystelėjo toje pačioje vietoje ir užleido poziciją besivejančiam varžovui. Laimei, Ruslanui pavyko greitai atsikovoti prarastą poziciją, nes prieš jį bekelės segmente virto ir Dominykas Diraitis. Pergalę klasėje iškovojo svečias iš Lenkijos Jedrzej Žuralski.

Keturračių varžybose medikų neišvengta

Virtimai neaplenkė ir keturračių klasės. Įpusėjus pirmąjį ratą virto Robertas Šlajus po nesėkmingo bandymo posūkyje aplenkti varžovą. Buvo kviečiami medikai. Vėl trumpam buvo stabdomos varžybos. Atnaujinus lenktynes, pergale „Super Quad“ klasėje antrajame važiavime džiaugėsi Paulius Krukauskas. Tačiau to nepakako, kad taptų trečiojo etapo nugalėtoju, nes pirmame važiavime jis buvo trečias. Absoliučioje įskaitoje po dviejų važiavimų nugalėtoju paskelbtas Rolandas Vaivada.

Sportininkai sugebėjo prisirinkti ir nemažai baudų. Pasak varžybų vyr. teisėjo Sauliaus Vilčinsko, šiame etape dalyviai surinko tiek baudų, kiek buvo išdalinta per pirmąjį ir antrąjį etapą kartu sudėjus. Baudos skirtos už ankstyvą startą (falšstartą). Atlikus ankstyvą startą sportininkas stabdomas juoda vėliava ir lenta „Stop&Go“ su dalyvio numeriu priverstiniam penkių sekundžių sustojimui.

Kitas Lietuvos Supermoto čempionato etapas vyks liepos 24 dieną, Kuršėnuose, Šiaulių DRMC autodrome.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas