Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 15d. 11:07

Motociklininkų ir neregių akcija „Mane veža“: registracija jau prasidėjo

Akcija „Mane veža“ (2017)
Ritos Perovos nuotr. / Akcija „Mane veža“ (2017)
Birželio 9-ąją jau antrą kartą vyks Lietuvos motociklininkų ir neregių akcija „Mane veža“! Visoje Lietuvoje, nesvarbu iš kokio miesto ar kaimelio, nesvarbu kokiu metu, neregiai, silpnaregiai ir motociklininkai turės progą susitikti, susipažinti ir pasivažinėti kartu. Sudaryti ekipažai individualiai sutaria kiek kilometrų nuvažiuos, kur važinėsis.

Organizatoriai kviečia motociklininkus registruotis ir dalyvauti akcijoje visoje Lietuvoje.

„Mane veža“ akcija yra bendrystės gestas – noras dalintis svajone ir kartu patirti įspūdžius. Tai – Motociklininke.lt iniciatyva, kurią Aldona Juozaitytė-Pieva įgyvendina kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių Sąjunga (LASS). Pernai metais akcijoje dalyvavo 150 dalyvių ir „Mane veža“ buvo nominuota Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose „Įveiktos kliūties“ kategorijoje – draugystėje nebelieka negalios.

Mariaus Matulevičiaus nuotr./Akcija „Mane veža“ (2017)
Mariaus Matulevičiaus nuotr./Akcija „Mane veža“ (2017)

„Nuo šiol nebebijau bendrauti su neregiu“

Akcijos privalumai dalyvių akimis:

• Praplėstos pažinimo ribos – daugelis keleivių važiavo motociklu pirmą kartą gyvenime. „Sužinojau jog jaučiu daugiau nei anksčiau. Nemaniau, jog važiuojant galima pajausti medžius, pievą, netgi šlaitą šalikelėje, daug platesnę erdvę nei einant pėstute ar automobilyje. Ypač įsiminė laisvės jausmas“; „Sužinojau, kad motociklininkai nėra kamikadzės, kad jie – taip pat atsakingi, geranoriški žmonės.“

• Integracija: „Motociklų kolonoje žavėjo vienybės jėga, motorų griausmas ir žinojimas, kad mūsų šiuo metu važiuoja tiek daug!” „Tikroji integracija yra įmanoma, kai veikiama išvien: specialiųjų poreikių žmonės bendrauja su kitais žmonėmis. Ši akcija ypatinga ir tuo, kad vyksta visoje Lietuvoje nepriklausomai nuo vietos ir laiko“; „Dabar nebebijosiu bendrauti su neregiais – jie tokie pat žmonės kaip ir mes visi!”

• Pasitikėjimas savimi: „Po akcijos pasijaučiau drąsesnis, ryžtingesnis. Atsirado svajonių, kurios virto planais ir netgi įgyvendintais projektais, anksčiau manytais jog jie neįgyvendinami dėl mano negalios. Pasijaučiau labiau nepriklausomas nuo kitų žmonių pagalbos. Beje, pradėjo silpnėti kai kurios baimės, pvz.: labai nejauku būdavo pereiti perėją be šviesoforo. Dabar tikrai drąsiau jaučiuosi.“

• Prasmė dalintis svajone: „Tai buvo kelionė ant dviejų ratų, nešanti dvi sielas ir vieną svajonę, suartinanti nepažįstamus žmones bendrai emocijai ir tikslui. Kartu mes galime daug!“; „Tikiuosi, visi akcijoje dalyvavę keleiviai pajuto, kas yra važiavimas motociklu“; „Džiaugiuosi kartu su visais motociklininkais, kad, įgyvendinę savo svajonę pajusti motociklą, perteikėme jos dvasią tiems, kas tik galėjo apie tai pasvajoti“.

• Draugystė: „Mes iki šiol važinėjame kartu!”

Sveikieji ir ne?

Akcija MANE VEŽA iškėlė įvairių klausimų, skatino susimąstyti. Vienas iš pasvarstymų – ar aklieji ir silpnaregiai turi būti integruojami į visuomenę, ar tai visuomenė turi išmokti, kaip bendrauti su neregiu? Taip pat, ar derėtų visuomenę skirstyti į „sveikuosius“ ir ne? Aldona Juozaitytė-Pieva apie tai diskutavo ir su pernai metų dalyviu aklu masažuotoju Sigitu Sinkevičiumi: „Sveikaisiais“ pakeisčiau „visais žmonėmis“. Suteikčiau prasmę, jog supa įvairūs žmonės: ir sveiki, ir su kitomis negaliomis. O apie integraciją: juk ir sveikiesiems reikalinga integracija į aklųjų gyvenimą. Bent edukacija. Matančiam juk reikia mokėti suprasti akląjį. Užjausti nereikia, bet suprasti reikia – net kada jam reikia pagalbos, o kada ne,“ – apibendrina Sigitas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

motociklininke.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas