Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 1d. 10:37

Motociklininkų, neregių ir silpnaregių akcija „Mane veža“ nukeliama į rugsėjį

Kęstučio Vanago/Fotobankas nuotr. MANE VEŽA 2018 m.
Kęstučio Vanago/Fotobankas nuotr. MANE VEŽA 2018 m.

„Po akcijos pasijaučiau drąsesnis, ryžtingesnis. Atsirado svajonių, kurios virto planais ir netgi įgyvendintais projektais, nors anksčiau maniau, kad jie neįgyvendinami dėl mano negalios“. Tai – visų iki šiol vykusių akcijų MANE VEŽA dalyvio, neregio Sigito atsiliepimas apie unikalią patirtį važiuojant motociklu.

Sigitas, kaip ir daugelis kitų, laukia šios akcijos vos jai pasibaigus. Tačiau šįmet suplanuotą datą tenka koreguoti – COVID-19 virusas supainiojo daugelio planus ir MANE VEŽA nėra išimtis – jis iš birželio nukeliamas į rugsėjo mėn. 5 d.

„Mes žinome šios akcijos svarbą visuomenei, ypač tam tikroms jos grupėms – gauname daugybę palaikymo žinučių ištisus metus. Vis tik šiemet situacija yra kitokia nei ankstesniais metais ir tai, ką planavome birželį, esame priversti nukelti į rugsėjį. Mūsų dalyvių saugumas yra pirmoje vietoje ir dėl to negali būti daromi jokie kompromisai“, – teigia akcijos MANE VEŽA idėjos autorė ir organizatorė Aldona Juozaitytė-Pieva.

MANE VEŽA yra akcija, kuomet įvairiose šalies vietose susitinka motociklininkai su silpnaregiais ir aklaisiais. Ekipažai važiuoja vienu motociklu – silpnaregiai gauna unikalią galimybę pajusti, ką reiškia važiuoti vėjui plaikstant plaukus, vairuotojai – išskirtinę progą pabendrauti su bendruomenės nariais, kurios atstovų daugelis iki akcijos nepažinojo. Atsiliepimai po anksčiau vykusių akcijų liudija, jog abiejų bendruomenių atstovai gauna svarbią ir labai malonią patirtį. MANE VEŽA teigia, kad draugystėje nelieka negalios.

Renginio organizatorė ir Lietuvos aklųjų bei silpnaregių sąjungos atstovai sutaria, jog svarbiausi tokios akcijos tikslai yra du. Pirmasis – sulaužyti stereotipus apie žmones su regėjimo negalia bei požiūrį į jų galimybes. Antrasis – paneigti nuomonę apie motociklininkus kaip kelių eismo chuliganus. Daugelis motociklus vairuojančių žmonių kasdien atlieka svarbius darbus, tačiau savo įtemptose dienotvarkėse randa galimybę prisidėti ir prie tokių visuomenei reikalingų akcijų.

Ši akcija 2020 m. vyks jau ketvirtą kartą. Pernai akcijoje dalyvavo apie 100 ekipažų Vilniuje, Kaune, Aukštaitijoje bei Žemaitijoje, dar apie 50 ekipažų prisijungė Latvijoje.

Daugiau informacijos apie MANE VEŽA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas