Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 26d. 19:18

Motociklų plento žiedo čempionato etape Estijoje – kūlvirsčiai ir naujos viltys

Lietuvos ir Baltijos motociklų plento žiedo čempionato etape Estijoje nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniuose ratuose
LMSF nuotr. / Lietuvos ir Baltijos motociklų plento žiedo čempionato etape Estijoje nugalėtojai paaiškėjo tik paskutiniuose ratuose
Neskaičiuojant mėgėjų („Street“) klasės dalyvių, AudruRing (Estija) savaitgalį vykusiame Lietuvos ir Baltijos motociklų plento žiedo čempionato etape dalyvavo 80 sportininkų. Pasak LMSF Plento žiedinių lenktynių komisijos pirmininko Adomo Dautarto, tokios gausybės šiose varžybose dar nėra buvę, ypač įvertinus karantino apribojimus.

Kaip niekad gausios klasės, atkakli kova ir labai paaugęs sportininkų meistriškumas – taip A.Dautartas apibendrino savaitgalio varžybas Estijoje. Pernu lietuviai varžėsi su sportininkais iš Latvijos, Estijos, Rusijos, Suomijos ir Lenkijos. Taip pat ir tarpusavyje Lietuvos čempionato įskaitoje.

Savaitgalį Estijoje buvo idealus oras motociklų lenktynėms ant moderniausios Baltijos šalyse AudruRing trasos asfalto: švietė saulė, tačiau nebuvo labai karšta. Tačiau asfaltą labai kaitino patys dalyviai, nestokoję ir lenkimų ir net griuvimų.

Dramų tikrai netrūko Superstock600 klasėje. Nors čia kvalifikavosi 10 sportininkų, varžybose finišavo tik 6. Jau pirmoje varžybų dalyje griuvo du sportininkai. Teko jas stabdyti ir startą skelbti iš naujo.

Dėl pirmos pozicijos kovėsi net trys sportininkai: Jonas Stankūnas (kvalifikacijos nugalėtojas), Paulius Lubas ir Estijos sportininkas Jaanus Saarmaa. Nukritus dviem sportininkams varžybos buvo sustabdytos. Po pakartotinio starto krito ir Paulius Lubas. Iki pat finišo Jonas Stankūnas ir Jaanus Saarmaa labai atkakliai kovojo dėl kiekvieno centimetro ir ne kartą lenkė vienas kitą. Didžiąją varžybų dalį lietuvis pirmavo, tačiau paskutiniame rate estas išplėšė pergalę.

Klasėje B1200 kvalifikavosi 16 sportininkų. Keli iš jų pasitraukė dar po griuvimų šeštadienio treniruotėse. Kvalifikacijoje greičiausias buvo Vitalijus Parakininkas. Tačiau atkali kova varžybų metu padarė daug korekcijų. Pirmas finišo liniją kirto klaipėdietis Tadas Paulikas, startavęs iš trečios pozicijos. Antrą vietą užėmė Estijos sportininkas Rannus Ervin, startavęs iš penktos pozicijos. Trečias – estas Jarmo Kivi, o V.Parakininkas finišavo ketvirtas. Taigi lenktynių metu netrūko pasikeitimų pozicijomis.

Verta paminėti, kad Andrius Gižas, kuris kvalifikacijoje pademonstravo didelį greitį, griuvo ir neįveikė minimalios trijų ratų kvalifikacinės normos. Todėl turėjo startuoti iš paskutinės pozicijos. Vis dėl to varžybose sugebėjo finišuoti penktoje vietoje Baltijos čempionate, o iš lietuvių buvo trečias.

Greičiausioje „Superbike“ klasėje dalyvių taip pat buvo labai daug: 15 kvalifikavosi, 12 finišavo varžybose. Tačiau čia nebuvo didelės intrigos. Suomijos sportininkas Ville Valtonen (važiuoja ir Ispanijos čempionate) nepaliko vilčių nei greitajam Šarūnui Pladui, nei Justui Bučniui. Tiesa, Šarūnui šiek tiek nepasisekė starte, jis buvo nusmukęs į ketvirtą poziciją, tad turėjo atsikovoti antrąją kvalifikacinę vietą ir sugaišo laiko. Tačiau, kai Šarūnas vėl atgavo antrąją poziciją, sportininkai daugiau vietomis jau nebesikeitė.

Pasak A.Dautarto, natūralu, kad suomis neturėjo konkurencijos, nes Baltijos čempionate Estijos etape už jį yra buvęs greitesnis tik (šį kartą nedalyvavęs) estas Hannes Soomer, dalyvaujantis „World Superbike“ varžybose „Supersport“ klasėje.

C1200 ir C600 klasių varžybos buvo itin gausios dalyvių, jų užsiregistravo daugiau nei 30.

„Veiksmo šioje pradedančiųjų klasėje niekad netrūksta, o skirtumai tarp greičiausių ir lėčiausių tikrai nemaži. Tačiau ir tarp jų yra nemažai aukšto meistriškumo sportininkų, kurių pradedančiaisiais jau nebegalima vadinti. Todėl džiugu, kad netrukus šių klasių dalyviai papildys aukštesnes“, – komentavo Adomas Dautartas.

C1200 klasėje vyko itin atkakli kova, lyderiai varžybų pabaigoje visu ratu prisivijo lėtesnius sportininkus. Tai šiek tiek sumaišė kortas lietuviui Viktor Bulo. Jis važiavo antroje vietoje, tačiau prieš finišą ją prarado. Pirmąją vietą iškovojo estų sportininkas Erkki Krunberk, kuris pirmąją poziciją atkovojo iš kito Estijos sportininko Jevgenij Lavrinenko jau paskutiniame rate.

C600 klasėje susiklostė kiek kitokia situacija. Ten Gintaras Dereškevičius rimtesnės konkurencijos nesulaukė. Jo greitis gerokai didesnis už kitų šios klasės sportininkų. Gintaras už nugaros paliko latvį Ansis Cers ir lietuvį Mantą Rajacką. Pasak A.Dautarto, Mantas šiais metais demonstruoja labai didelę pažangą, jis akivaizdžiai pagreitėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:17
02:19
01:30

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas