Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 18:34

Naujas „ledinio žmogaus“ Karolio Mieliausko iššūkis – dvigubas Guinnesso rekordas

Sibiro giluma. Mažas Sliudiankos miestelis piečiausioje Baikalo ežero dalyje. Nuotykių ieškotojas, motociklininkas Karolis Mieliauskas kartu su kitais penkiais motociklininkais iš užsienio šalių pagaliau ant Baikalo ežero ledo, rašoma pranešime.

Jis apklotas geru sprindžiu sniego ir, kiek akys mato, sutrūkinėjęs. Iš karto matyti, kad iššūkio pervažiuoti Baikalą ledu pradžia nebus lengva.

Taip, planas būtent toks: tarptautinė motociklininkų kompanija nutarė pervažiuoti užšalusį Baikalo ežerą ledu. 6 nutrūktgalviai iš Airijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Argentinos ir Lietuvos planuoja per savaitę motociklais pervažiuoti daugiau nei 700 km ilgio ežerą. Susitikę pirmadienio vakarą Maskvoje, trečiadienį nuskrido į Irkutską, o ketvirtadienį pagaliau užlipo ant ledo. Šiam iššūkiui buvo ruoštasi daugiau nei pusę metų.

Lietuvis – vienintelis, važiavęs ekstremaliame šaltyje

Lietuvis Karolis Mieliauskas į šią kompaniją pakliuvo neatsitiktinai. Nors kiti keliautojai motociklais išmaišę kone visą pasaulį, vienintelis Karolis yra važiavęs ekstremaliame šaltyje, pernai motociklu pasiekęs šalčiausią apgyvendintą vietą žemėje – Oimiakoną, kur tuo metu spaudė -52 laipsnių speigas.

Be to, prieš tris metus jis jau važiavo Baikalo ledu, tad lietuvio patirtis buvo naudinga užsienio keliautojams. Jiems jis gruodžio pabaigoje suorganizavo testus Laplandijoje, už šiaurės poliarinio rato, kur kolektyvas tris dienas gyveno palapinėse ir važinėjo ledu, maudėsi lediniame vandenyje, pratinosi prie neigiamos oro temperatūros.

Tačiau kai Suomijoje termometro stulpelis buvo nusileidęs vos žemiau nulio, dabar, Sibire net ir vaiskiai šviečianti saulė oro neįšildo aukščiau nei -10 laipsnių. Naktimis temperatūra krenta žemiau -20 laipsnių žymos.

VIDEO: Naujas Karolio Mieliausko iššūkis - dvigubas Guinnesso rekordas: Baikal challenge

„Kolektyvas apie Baikalą žinojo tik teoriškai iš nuotraukų, kurias matė. Šiandien jie ledą išvydo gyvai. Nors aš čia ne pirmą kartą, žinau, kad ledas labai greitai kinta ir tai, ką mačiau anksčiau, nebūtinai taip gali būti dabar. Taip ir yra. Dabar labai daug įtrūkimų. Pasivaikščiojome pėsčiomis, tai ledas sutrūkinėjęs tiek, kiek matosi. Reikės ieškoti, kaip pravažiuoti. Sąlygas apsunkina ir geras sprindis sniego, kuris paslepia nelygumus. O jei įsibrausi į tą bardaką po kelių valandų gali suprasti, kad išvažiavimo nėra ir jis tęsis dešimtis kilometrų“ – situaciją ant ledo nupasakojo K. Mieliauskas.

Kiek kilometrų laukia motociklininkų – nežinia. Tiesia linija Baikalo ežero ilgis – 700 km, tačiau dėl sutrūkinėjimų ir properšų teks važiuoti apylankomis. Per sniegą nesimato ledo storio – teks gaišti laiką stoviniuojant ir gręžiant skyles.

Baikalas – didžiausias gėlo vandens šaltinis žemėje. Jame – 23 proc. visų pasaulio gėlo vandens atsargų. Norą neįlūžti didina ir jo gylis, kuris siekia 1 624 metro!

Gylis siekia 1 624 metro!

Tai giliausias pasaulio ežeras. Dėl to jis sunkiai užšąla. Nors Sibire ežero apylinkėse neigiama temperatūra pastoviai laikosi jau nuo lapkričio, Baikalas užšąla tik sausį. Važiuoti itin arti kranto pavojinga, ledas ten ploniausias. Be to, į telkinį įteka 330 upių. Išteka tik viena – Angara, ant kurios žiočių yra Irkutsko miestas.

Penktadienį į Sliudianką bus pristatyti motociklai, tad kompanija atliks pirmuosius testus, vyks galutinis pasiruošimas. Šeštadienį – savaitės trukmės kelionės startas, kurią fiksuos dokumentinių filmų autoriaus vokiečio Aleksanderio Hikso komanda.

Baikalo iššūkio tikslas – užfiksuoti du ilgiausios kelionės ledu Gineso rekordus: vieną – motociklininkams, kitą – iš paskos važiuojančiam airiui su stipriai perdarytu UAZ automobiliu.

Egidijaus Babelio nuotr./Karolis Mieliauskas Jakutijoje išbandė UAZ
Egidijaus Babelio nuotr./Karolis Mieliauskas Jakutijoje išbandė UAZ

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas