Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 17d. 19:24

Paskutiniame „Cross Country etape“ – tikros purvo vonios

Devintasis Lietuvos Cross-Country čempionato etapas
Andriaus Lauciaus nuotr. / Devintasis Lietuvos Cross-Country čempionato etapas
Šeštadienį Klaipėdos rajone, Stirbių kaimo apylinkėse surengtas paskutinis, devintasis Lietuvos cross-country čempionato etapas. Iš viso 12-oje skirtingų klasių startavo 102 motociklininkai ir 7 keturratininkai, rašoma pranešime.

Varžybų išvakarėse beveik 7,3 km ilgio trasą paruošęs Antanas Lučinskas net nesitikėjo, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį praūžusi rudeninė liūtis privers jį keisti planus. Rytinį apžvalgos ratą apsukę dalyviai pamatė, kad Lietuvos cross-country finalinio etapo trasa tiesiog „plaukė“ – atkarpos skendėjo balose arba tiesiog – po vandeniu, o šlaitai, kuriais driekėsi trasa, pasidengė slidžiu šlynu. Dalis sportininkų apžvalgos ratą važiavo ilgiau nei trunka pats įskaitinis važiavimas.

Varžybų startas pakibo ant plauko

Tokiomis sąlygomis varžytis iš karto atsisakė keletas sportininkų, tačiau, didžioji dalis dalyvių buvo pasiryžusi startuoti. Pasitarę, organizatoriai net trimis kilometrais sutrumpino trasą, o pats varžybų startas atidėtas valandai. Bendru sutarimu sutrumpintas ir varžybų laikas. Vietoje įprastų 1,5 valandos E14+, E40+, M, Quad Open, Quad ATV klasėms leista varžytis tik valandą, o E1, Open ir Enduro klasėms vietoje dviejų valandų, palikta tik pusantros valandos.

VIDEO: Cross Country paskutinis 2021 m. etapas Klaipėdoje. Maudynės purve.

Lygiai vidurdienį nuaidėjo starto šūvis ir beveik 80 dalyvių ant motociklų pradėjo varžybas. Varžybos pareikalavo daugybės jėgų, todėl joms įpusėjus slidžioje trasoje ėmė griūti net ir lyderiai, o kemsynu virtusioje trasoje strigo net ir labiausiai patyrę, skendo motociklai, krito grandinės bei patys dalyviai išsekinti alinančios kovos su sunkiai įveikiama trasa. Niekas negalvojo kiek ratų įveiks, kaip kuriems sportininkams iš viso pavyko vos tik vieną kartą jį apsukti. Visi tiesiog skaičiavo minutes iki finišo.

Praėjus valandai organizatoriai stabdė varžybas, nes sąlygos buvo per daug sudėtingos. Absoliučios įskaitos nugalėtoju motociklų klasėje paskelbtas Nerimantas Jucius. Pergalė finaliniame cross-country etape užtikrino jam trečią čempiono titulą šių metų sezone. Rugpjūtį iškovotas motokroso, o spalio pradžioje Enduro čempionų titulai.

„Sudėtinga trasa, bet džiaugiuosi, kad man pavyko aplenkti varžovus ir nugalėti paskutiniame cross-country etape. Šia pergale užsitikrinau trečią čempiono titulą šiemet“, – komentavo greičiausias etapo motociklininkas N.Jucius.

Po motociklų eilė keturračiams. Finalinis cross-country etapas atrodė yra tiesiog sukurtas keturračiams. Tačiau, net ir šios klasės dalyviai susidūrė su nemenku iššūkiu. Po motociklų važiavimų trasa labiau tiko pravažumo, o ne cross-country varžyboms.

Keturračius vairuojantys sportininkai, įveikę apžvalgos ratą, nusprendė startuoti. Prie starto linijos išsirikiavo septyni keturračiai. Nuaidėjus šūviui prasidėjo kova purve.

Sudėtingos sąlygos lėmė, kad varžybų lyderiai keitėsi kelis kartus. Kemsyne strigo tai vienas, tai kitas dalyvis. Po nesėkmingo starto Marius Kvetkauskas ATV klasėje pradėjo „surinkinėti“ vieną varžovą po kito. Sąlygas apsunkino dar varžybų pradžioje prakirstas galinis ratas, o ant kortos 2021 m. čempiono titulas. Ilgai jam priešinosi varžybų lyderis Evaldas Kareiva. Galiausiai Evaldas užleido lyderio poziciją net dviem varžovams sudėtingoje trasoje ir krito į trečiąją vietą.

Varžybų finišą antroje vietoje ir su numontuotu priekiniu ratu kirto Mindaugas Grikšas, o saldžią pergalę ir 2021 m. ATV čempiono titulą iškovojo Marius Kvetkauskas.

Didelės pagarbos nusipelnė ir Quad Open klasėje startavę galu varomais keturračiais Nerijus Moisas ir Tadas Kieliauskas. Nors trasa buvo visiškai netinkama jų technikai, jie ryžosi avantiūrai ir startavo finaliniame etape bei finišavo.

Nugalėtojai ir prizininkai klasėse

Enduro: Nerimantas Jucius, Džiugas Kazakevičius, Mindaugas Paškevičius.
Open: Mindaugas Daugėla, Aleksej Snytka, Šarūnas Matulis.
85cc klasė: Domas Butkus, Marius Adomaitis, Emilis Marcinonis.
E1: Gustas Martinkėnas, Antanas Lučinskas, Justas Kazakevičius.
E14+: Gytis Martinaitis, Kasparas Jančys, Rugilė Baltrūnaitė
E40+: Viktoras Majys, Mindaugas Kaškonas, Danielius Žoštautas.
E50+: Gintautas Igaris, Kęstutis Gurčinas, Ernestas Paukštis.
M: Karolis Varnauskas, Alius Valaškevičius, Povilas Valaitis.
C: Augustinas Barkus, Vytautas Venckus, Šarūnas Skaburskis.
C1: Arnoldas Daugėla, Eimantas Survila, Mindaugas Sakalauskas.
Veteranų: Kęstutis Gurčinas. Ernestas Paukštis, Vytautas Ažusienis.
Quad ATV: Marius Kvetkauskas, Mindaugas Grikšas, Evaldas Kareiva.
Quad Open: Nerijus Moisas, Tadas Kieliauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas