Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 14:52

Po sunkios traumos ligoninėje gydomas motokroso meistras Arminas Jasikonis pažadintas iš komos

Lietuvos motociklų sporto federacija (LMSF) dalijasi puikiomis naujienomis iš Italijos. Lietuvos atletas Arminas Jasikonis pabudo iš komos.

„Iš reanimacijos Arminas perkeltas į nuolatinės priežiūros palatą. Šiuo metu sveikata gerėja. Artimiausiu laiku, kai sustiprės, gydytojai spręs dėl tolimesnio gydymo ir reabilitacijos.

Su Arminu bendrauja jo artimieji. Nutraukus dirbtinę komą sukeliančius vaistus Arminas truputėlį valgė ir bendravo su artimaisiais. Žinoma, dar juntamas vaistų poveikis. Tačiau džiugina tai, kad Arminas atpažino ne tik artimuosius, bet ir draugus bei konkurentus“, – 15min sakė LMSF prezidentas Robertas Benediktavičius.

LMSF nuotr./Arminas Jasikonis pažadintas iš komos
LMSF nuotr./Arminas Jasikonis pažadintas iš komos

Kas nutiko trasoje

Sekmadienį, dalyvaudamas 9-ajame pasaulio motokroso čempionato etape Italijoje antrojo važiavimo metu įvykus nelaimei A.Jasikonis dingo iš TV operatorių akiračio. Po šuolio nuo tramplino Arminas persisvėrė į priekį ir griuvo, patirdamas rimtą galvos traumą. Ligoninėje sportininkui sukelta dirbtinė koma, stabdant smegenų tinimą. Štai kaip įvyko avarija.

„Šuolio/tramplino pradžioje, manau, Arminas gavo smūgį į galinį ratą. Tai dažniausiai nutinka dėl išsimušusių duobių ar provėžų, kurios pakilime tampa gilios dėl motociklų akceleravimo. Gavę smūgį, virtimą į priekį sportininkai sureguliuoja ore akceleruodami arba galiniais stabdžiais (ar priekiniais, jei priekinis ratas kyla) priklausomai nuo situacijos. Ir tai daro nemažindami greičio bei greitai reaguodami į besikeičiančią situaciją.

Paviešintas lemtingos motokrosininko Armino Jasikonio avarijos vaizdo įrašas

Galimai Arminas gavo stiprų smūgį ir jam nepavyko ištiesinti motociklo. Todėl ir nusileido ant priekinio rato. Tai kontroliuojama, bet gali būti, kad Arminas nuo smūgio į galinį ratą buvo pasislinkęs į priekį ir priekiniam ratui nusileidus į duobę tramplino pabaigoje virto“, – anksčiau pasakojo R.Benediktavičius.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

16:30
01:11
00:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas