Dabar populiaru
Sportas gyvai
Advertisement
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 24d. 18:12

Susipažinkite: jaunasis Lietuvos motokroso talentas Erlandas Mackonis

Erlandas Mackonis MXEuro varžybose, Kegume, Latvijoje.
Mindaugo Plukio nuotr. / Erlandas Mackonis MXEuro varžybose, Kegume, Latvijoje.
Arminas Jasikonis, Dovydas Karka ir Erlandas Mackonis – šie trys Lietuvos motokroso meistrai jau penktadienį startuoja Italijoje, motokroso olimpiada vadinamose Nacijų taurės varžybose (MXoN2021), rašoma pranešime.

Pastarąjį kartą motokroso Nacijų taurės varžybos vyko 2019 m. Asene (Nyderlandai). Tąkart Lietuvai atstovavo A.Jasikonis, D.Karka ir D.Jazdauskas. Tačiau, susižeidus A.Jasikoniui, Lietuvos komanda į A finalą nepateko ir iš 34 dalyvių klasifikuota 28-ta. Taigi šį kartą rinktinėje turime naujoką.

Tikslas – patekti į A finalą

2020 m. varžybos neįvyko dėl karantino, o šiemet Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentė Giedrė Janušauskė kelia Lietuvos rinktinei tikslą patekti į A finalą, t.y. tarp 20-ties geriausių pasaulio komandų.

„Tai yra vienintelės komandinės varžybos, kai motokroso meistrai gali atstovauti savo šaliai. Jose labai svarbūs kiekvieno sportininko rezultatai, nes jie papildo komandos taškų kraitį“ , – paaiškino G.Jaunušauskė.

Rinktinėje debiutuoja jaunasis talentas

Šį kartą kviečiame susipažinti su pačiu jauniausiu rinktinės nariu, jos debiutantu, du kartus Lietuvos motokroso čempionu MX2 klasėje aštuoniolikamečiu Erlandu Mackoniu.

Erlandą tikrai galima vadinti ryškia motokroso asmenybe. Nors lenktyniauja ne pačiu galingiausiu motociklu, šis aštuoniolikmetis labai dažnai Lietuvos motokroso čempionate bendroje įkaitoje finišuoja aplenkdamas ne vieną patyrusį galingesnės MX1 klasės motociklininką. Tad akivaizdu, kad šio atleto potencialas – labai didelis.
Juo labiau, kad Erlandas jau antrus metus iš eilės tapo Lietuvos čempionu MX2 klasėje, o prieš tai 2018 m. nugalėjo 125cc klasėje.

Pradžia – su kiniška „britva“

„Kai buvau kokių 4-5 metų, su broliu važinėdavome maža kiniška britvute savo malonumui. Dar po poros metų tėtis nupirko mažą KTM. Ir vėl iš pradžių važinėjome tik savo malonumui, apie sporto pasiekimus negalvojome. Mano tėčiui labai patinka motociklai, tai, ko gero, šitą geną su broliu gavome iš jo“, – prisimena pirmuosius įspūdžius E.Mackonis.

Vėliau, treniruojamas tėčio Rolando, septynerių metų sportininkas pradėjo bandyti jėgas nedidelėse varžybose. Galiausiai išbandęs jėgas Lietuvos čempionate, lydimas tėčio, išvyko ir į Latviją. Patiko, nes 65cc ir 85cc klasėse buvo daug varžovų.

Erlandui reikėjo stiprios konkurencijos, todėl jo varžybų geografiją netrukus praplėtė Estija ir Lenkija.

„Iš pradžių stengiausi kaupti patirtį. O mano paties sugebėjimai jau pradėjo ryškėti kai buvau 14-os metų. 85cc klasėje važiavau ir į ADAC MX Masters varžybas Vokietijoje. Bet pirmajame važiavime kritau būdamas dešimtuke ir gavau traumą. Tad teko pailsėti ir netgi dėl reabilitacijos paaukoti Lietuvos čempiono vardą“, – prisimena E.Mackonis.

Erlandas sako, kad jo tikslas – kiek galima dažniau varžytis ne tik Lietuvos čempionate. Todėl šiemet dalyvavo keliuose Europos čempionato etapuose.

„Visuomet Europos čempuinate turiu tikslą patekti į finalą. Pernai to pavyko pasiekti viename iš etapų Latvijoje. Šiemet Olandijoje šiek tiek pritrūko sėkmės, o Latvijoje vėl važiavau finale“, – džiaugiasi Erlandas Mackonis.

Jis sako, kad Lietuvos rinktinei atiduos visas jėgas, MX2 klasėje Erlandas sieks aukšto rezultato, jei tik nesutrukdys startinis jaudulys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas