Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 11:23

Britiška kultūra persikelia ir į Vilniaus gatves

„London Cab“ Vilniuje
Londoncab.lt nuotr. / „London Cab“ Vilniuje

Pastarąjį dešimtmetį viena populiariausių lietuvių kelionių krypčių – Didžioji Britanija, dažniausiai viliojanti mus geresnio gyvenimo perspektyvomis bei plačiomis darbo ir mokslo galimybėmis. Šioje šalyje dirbantys besimokantys ar tiesiog keliaujantys neabejotinai išvardins šios šalies autentiškumą ir kultūrą atspindinčius simbolius: raudonas telefono būdeles, dviaukščius autobusus, karališkąją sargybą ir, žinoma, stilingus Londono taksi. Pastarasis šiemet jau rieda ir Lietuvos gatvėmis, tačiau lietuviai renkasi šį unikalų automobilį ne tik kelionei taksi, tačiau kaip stilingą aksesuarą ypatingoms progoms.

Praeitą savaitę „London cab“ prisistatė Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje sezono atidarymo renginyje „BCC annual season opening“. Juodasis britiškos elegancijos simbolis tapo staigmena susirinkusiems svečiams, o loterijos laimėtojai po renginio išvyko tikru Londono taksi. „Mes džiaugiamės tokiomis Lietuvos verslininkų idėjomis, kurios pristato britų kultūrą Lietuvoje ir dėkojame rėmėjams už puikų siurprizą mūsų renginio svečiams“, – sakė Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje atstovė Sandra Kundrotė.

Unikalaus dizaino, limuzino klasės, klasikinis „London Cab“, per daugiau kaip 60 metų tapęs Londono simboliu yra labiausiai vertinamas taksi automobilis pasaulyje ir puikiai atspindi vieno iš kosmopolitiškiausių pasaulio didmiesčių dvasią: gali būti tiek aristokratiškai solidus, tiek dalykiškas, tiek nuotaikingas įprastos ar unikaliausios gyvenime kelionės automobilis.

Londoncab.lt nuotr./London Cab Vilniuje
Londoncab.lt nuotr./„London Cab“ Vilniuje

„London Cab“ istorija

Jau ne vieną dešimtmetį juodieji Londono taksi, kaip ir raudonieji dviaukščiai autobusai, yra neatskiriama Londono miesto detalė ir yra tapę unikaliu šio miesto simboliu. „London Cab“ istorija siekia net XVII amžių, kuomet kaip susisiekimo priemone buvo naudojama karieta, traukiama vieno ar kelių arklių, pavadinta autoriaus garbei – „Hansom cab“.

Sukonstravus pirmuosius vidaus degimo variklius prasidėjo motorizuotų „London Cab“ era. Pirmasis benzinu varomas „London Cab“ pasirodė 1903 metais.

2006 metais pasirodė naujausias „London Cab“ modelis TX4, kuris Londono gatvėmis veža vietinius gyventojus, karališkosios šeimos atstovus ir miesto svečius. Būtent šis elegantiškas automobilio modelis vėžina išskirtinumo ieškančius Lietuvoje bei besisvečiuojančius mūsų šalyje. Šiame automobilyje sumontuota apsauginė sienelė, skirianti vairuotoją nuo keleivių, demonstruoja britų dėmesį privatumui, vairuotojas ir keleiviai bendrauja specialia autentiška audio įranga. Ypatingas dėmesys įvairiausių poreikių ar gyvenimo būdo keleiviams taip pat unikali šio automobilio savybė, nes dėl unikalios durelių konstrukcijos ir erdvaus salono visi „London Cab“ automobiliai pritaikyti pervežti fizinę ar regėjimo negalią turinčius keleivius, dviratininkus.

Londoncab.lt nuotr./London Cab Vilniuje
Londoncab.lt nuotr./„London Cab“ Vilniuje

Per daugiau kaip 100 metų menančią „London Cab“ istoriją šie automobiliai buvo kuriami išskirtinai kaip taksi automobiliai, tarnaujantys keleivio poreikiams, todėl jie yra unikalūs tik jiems būdinga konstrukcija ir dizainu. Kaip ir prieš tai  buvę modeliai, taip ir šis, sugeba apsisukti neįtikėtinai mažame 7,6 metro spindulyje (dėl siaurių Londono miesto gatvių dar XVII a. buvo įvesta taisyklė apsisukti 25 pėdų spinduliu, kuri galioja ir dabar).

Iš pirmo žvilgsnio senovę menantis ir sakytum tik antikvarinių automobilių kolekcionierių garažo vietos vertas automobilis iš tikrųjų atitinka griežčiausius šių laikų ekologijos ir saugumo reikalavimus, nes ir šiandien suka ratus milijoninio miesto gatvėmis.

Automobilyje vienu metu gali važiuoti net 5 keleiviai ir jaukiai šnekučiuotis sėdėdami vienas prieš kitą, mėgautis miesto gyvenimu pro didelius langus, o bagažą susidėti šalia vairuotojo tam specialiai pritaikytoje vietoje.

Temos: 2 Vilnius Taksi

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas