Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europoje motociklams bus privaloma ABS sistema

Driftas motociklu
Kadras iš vaizdo siužeto / Driftas motociklu
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2016 metų visos transporto priemonės, kurių variklio darbinis tūris didesnis, nei 50 kubinių centimetrų, turės būti aprūpintos stabdžių antiblokavimo sistema ABS. Šis įstatymas turėtų sumažinti motociklininkų mirtingumą ES keliuose.

Anot auto-medienportal.net, Europos keliuose kasmet žūva apie 4 tūkst. motociklininkų. Tikimasi, kad įvedus privalomą ABS sistemą motociklams kiekvienais metais bus išsaugota ne mažiau nei 500 gyvybių.

Didžiausia vairuotojų bendruomenė Europoje šiuo metu yra Vokietijos ADAC. Ši organizacija pritaria idėjai, tačiau kritikuoja terminus. Jų manymu ši sistema privalo būti montuojama jau po 3 metų. ABS sistema naują motociklą pabrangintų tik 100 eurų, tad kaina, dėl ko labiausiai priešinosi motociklų gamintojai, nėra lemiamas veiksnys. Motociklų pirkėjų įtikinėti neteks, kai ši sistema taps privaloma. Nors jau dabar apie 66 procentus naujų motociklų pirkėjų, pirkdami naują modelį, renkasi ABS sistemą.

Kai kurie motociklų pardavėjai, ypač brangesniųjų, jau dabar ABS sistemą siūlo kaip standartinės įrangos dalį. Tik pigesni motociklai  neturi ABS. JAV jau 2010  metais norėta uždrausti eksploatuoti motociklus be ABS sistemos, tačiau šis įstatymas buvo atidėtas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas