Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 gegužės 27d. 12:27

„Ford“ automobiliai kalbasi tarpusavyje

Naujasis „Ford Focus“ jau Lietuvoje
Gamintojo nuotr. / Naujasis „Ford Focus“ jau Lietuvoje
„Ford“ šiandien pademonstravo naujausius pasiekimus įgyvendinant automobilių tarpusavio komunikacijos sistemos „CoCarX“ (Co-operative Cars Extended) projekto pasiekimus. Išmanieji automobiliai leis užtikrinti saugesnį vairavimą ir efektyviau valdyti transporto srautus – naujoji komunikacijos sistema praneša apie pavojus kelyje ir eismo sąlygas.

„Ford“ tapo pirmuoju automobilių gamintoju, kuris automobilių tarpusavio komunikacijai pritaikė naują mobiliojo ryšio technologiją LTE (šios technologijos mobiliojo ryšio tinklas jau pradėtas diegti ir Lietuvoje). Ši technologija užtikrina didžiausią duomenų perdavimo spartą tarp judrių komunikacijos objektų.

„CoCarX“ demonstracija Diuseldorfe vainikavo 2009 metais pradėtą projektą, kuriuo siekiama sukurti veikiančias sistemas ir infrastruktūrą, užtikrinančią galimybę automobiliams keistis informacija apie galimus pavojus, vairavimo sąlygas ir eismo srautus.

Kalbantys automobiliai mums asocijuojasi su vaikiškais animaciniais filmukais, tačiau tokia galimybė realiame gyvenime gali užtikrinti saugesnį ir patogesnį vairavimąSistema, kuri veikia naudojant išskirtą radijo dažnių juostą ir naujausią mobiliojo ryšio technologiją, leidžia atskiriems automobiliams perduoti žinutes kitiems tos sistemos vartotojams, o šie, savo ruožtu, aktyvuoja saugumo sistemas ar perspėja savo vairuotojus apie galimus netikėtumus.

Diuseldorfe buvo demonstruojami du „Ford S-MAX“ su įdiegta komunikacijos sistema. Priekyje važiuojančiam S-MAX staigiai stabdant, perspėjimo signalas  antrojo S-MAX vairuotoją pasiekdavo per mažiau nei 100 milisekundžių.

„Kalbantys automobiliai mums asocijuojasi su vaikiškais animaciniais filmukais, tačiau tokia galimybė realiame gyvenime gali užtikrinti saugesnį ir patogesnį vairavimą“, - sako komunikacijų techninis ekspertas Christianas Ressas.

Pasak jo, išmaniosios transporto priemonės gali perspėti vairuotojus apie pavojus, kurių jie negali pastebėti ir numatyti iš anksto – tiesiog netikėtumai dažnai slypi už vairuotojo ir jo automobilio saugos sistemų regos lauko.

Kai kurie „Ford“ modeliai jau dabar parduodami su įdiegtomis aplinkos stebėsenos ir vertinimo technologijomis, padedančioms išvengti susidūrimo, laikytis savo eismo juostoje, atpažinti ir perspėti apie kelio ženklus ir panašiai. Tačiau automobilių tarpusavio komunikacijos sistema žengia toliau – pavojų prevencijos keliu. Besikeičiantys informacija apie buvimo vietą, greitį, važiavimo kryptį ir netgi telemetriniais duomenimis, kuriuos perduoda tokios įprastos automobiliuose sistemos kaip elektroninė stabilumo programa (ESP) ar traukos kontrolės sistema (TCS), automobiliai bus laiku perspėjami apie susidūrimo riziką, spūstis kelyje ar besikeičiančias važiavimo sąlygas.

„Ford“ inžinieriai jau kuria sistemos atmainas, kurios ne tik perspės vairuotojus apie pavojus informaciniais pranešimais, bet ir automatiškai aktyvuos automobilyje esančias saugumo sistemas, jei tai bus reikalinga norint išvengti avarijos. 

Išmaniuosiuose S-MAX pademonstruota ir daugiau „CoCarX“ galimybių. Integruotas LTE mobiliojo ryšio modulis ne tik užtikrino žaibišką apsikeitimą informaciją, bet ir leido automobilio keleiviams atsisiųsti filmus į automobilio gale įrengtą pramogų konsolę tuo pat metu.  
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Ford

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas