Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 29d. 08:10

„Ford“ saugumo sistema pelnė prestižinį technologijų apdovanojimą

„Ford B-MAX“
Gamintojo nuotr. / „Ford B-MAX“

„Ford“ sukurta ir pirmą kartą Europoje kompaktiniame vienatūryje „Ford B-MAX“ pristatyta saugumo sistema „Emergency Assistance“ pelnė prestižinį „Global Mobile Awards 2012” apdovanojimą už geriausias mobilias inovacijas automobilių, transporto ir komunalinių paslaugų sektoriuose. Saugumo sistema padeda vairuotojui bei automobilio keleiviams ir nelaimės atveju pati paskambina pagalbos tarnyboms. Jis yra naujosios balsu valdomos „Ford“ komunikacijos sistemos SYNC dalis.

Saugumo sistema iškart po avarijos automatiškai susisiekia su vietos pagalbos tarnybų numeriu, informuoja apie nelaimę taisyklinga vietos kalba ir praneša apie tikslią avarijos vietą pagal automobilio GPS koordinates. Tai labiausiai išplėtota tokio tipo saugumo sistema tarp šiuo metu pristatomų rinkoje.

Apdovanojimą pelniusi „Emergency Assistance“ debiutavo įtakingiausiame mobiliųjų technologijų renginyje – „World Mobile Congress“ Barselonoje, kur pirmą kartą kongreso istorijoje buvo pristatytas naujas automobilio modelis – kompaktinis vienatūris B-MAX. Juose pirmuosiuose Europoje ir veiks naujoji „Ford“ saugumo sistema.

„Ford“ sukurta saugumo sistema maksimaliai išnaudoja mobiliųjų technologijų suteikiamas galimybes ir tai labai vertinga paslauga automobilių vairuotojams bei keleiviams, ypač tuo metu, kai kiekviena sekundė yra neįkainojamai svarbi“, – sako Vilija Šinkūnienė, vienintelio įgaliotojo „Ford“ atstovo Lietuvoje „Inchcape Motors“ pardavimo ir rinkodaros vadovė.

Sistema debiutuos kovo mėnesį Ženevos automobilių parodoje

Saugumo sistema „Ford“ automobilių vairuotojai galės naudotis nemokamai visu transporto priemonės eksploatavimo laikotarpiu, jei juose ši sistema bus įdiegta.  

„Emergency Assistance“ sukurta taip, kad aktyvuotųsi išsiskleidus automobilio oro pagalvėms ar suveikus avariniam degalų pompos uždarymo mechanizmui – sistema inicijuoja iš anksto įrašytą pagalbos skambutį, per „Bluetooth“ bevielį ryšį prisijungdama prie suderintų automobilio keleivių mobiliųjų telefonų. Avarijos vietą sistema nustato naudodamasi automobilio GPS sistemos, žemėlapių ir mobiliųjų tinklų informacija, ir tokiu būdu sutaupo gyvybiškai svarbių sekundžių skambindama tiesiai vietos pagalbos tarnyboms, o ne bandydama pirmiausia susisiekti su bendru skambučių centru.

Automobilių saugumo sistema buvo kuriama bendradarbiaujant su Europos pagalbos numerio asociacija (European Emergency Number Association EENA), kuri reikšmingai prisidėjo modeliuojant sistemos veikimą. EENA siekia užtikrinti nuolatinį aukštą reagavimo lygį į 112 pagalbos skambučius Europoje.

„Džiaugiamės, kad „Ford“ konsultavosi su asociacija ir vietos pagalbos numerio administravimo centrais, kurdamas šią automobilių saugumo sistemą. Tikime, kad automobilių valdymo programų įgalinimas tiesiogiai susisiekti su pagalbos tarnybomis leis išsaugoti daugiau gyvybių Europos keliuose“, – sakė Gary Machado, EENA vykdomasis direktorius.

Saugumo sistema „Emergency Assistance“ „Ford“ automobiliuose bus montuojama be papildomo mokesčio, ji bus viena iš atnaujinamos valdymo platformos SYNC dalių. Šia sistema jau naudojasi daugiau kaip 4 milijonų automobilių vairuotojai ir keleiviai JAV.

Komunikacijos sistema SYNC pasiūlys ir daugiau technologinių naujovių: ji garsiai perskaitys suderintuose telefonuose gaunamas SMS žinutes, ją bus galima suderinti su daugeliu skaitmeninių muzikos grotuvų, įskaitant „iPod“, ar USB atmintinėmis. Sistema automatiškai atnaujins ir grupuos grotuvo įrašus ir sutieks galimybę juose naršyti pagal žanrą, atlikėją, albumo, dainos ar grojaraščio pavadinimą, naudojantis paprastomis komandomis balsu. USB jungtis leis vėliau nesunkiai įdiegti sistemos atnaujinimus ir patobulinimus.

Serijinei gamybai pasiruošęs „Ford B-MAX“ su naująja komunikacijos ir saugumo sistema pirmą kartą automobilių parodoje debiutuos kovą Ženevoje, o prekyboje šis modelis pasirodys metų pabaigoje. Tuo pačiu metu šios naujienos laukiama ir Lietuvoje.

Temos: 1 Ford
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas