Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 1d. 14:51

Gestais valdomos automobilio funkcijos – jau realybė

Gestas
Sxc.hu nuotr. / Gestas

Siekiant automobilius padaryti prieinamesnius, kuo didesniai vartotojų grupei, kuriamos technologijos, kurios automobilį leidžia valdyti gestais. Jau seniausiai naudojamos sistemos, kurios leidžia automobilį valdyti balsu, tad atėjo metas naujoms technologijoms.

„Microdoft“ pristayta „Xbox Kinect“ gestų atpažinimo sistema, tikėtina, bus montuojama ir automobiliuose. Jos darbas, atpažinti žmogaus rodomus gestus, kuriais būtų valdomi automobilio prietaisai. Apie tokių sistemų kūrimą ir naudojimą jau galima išgirsti iš BMW, „Mercedes-Benz“ ir „Cadillac“ stovyklų.

Tačiau tai dar ne viskas. Europos naujųjų technologijų kūrėjas ir gamintojas „Harman“ skelbia, kad pristatys sistemą, kuri atpažins ne tik gestus, tačiau ir veido judesius. Tokia sistema atpažins vairuotojo judesius ir pagal juos atliks tam tikras komandas. Pavyzdžiui akies mirksniu bus galima įjungti arba išjungti radiją, galvos judesiais didinti arba mažinti muzikos garsą ar net valdyti klimato kontrolę.

Tokia sistema veiks infraraudonųjų spindulių pagalba. Prietaisų skydelyje įmontuoti sensoriai fiksuos vairuotojo judesiu ir pagal juos valdys automobilio sistemas. „Harman“ teigia, kad ši sistema nekvailios ir ji geba atpažinti, kurie judesiai padaryti atsitiktinai, o kurie siekiant valdyti automobilio sistemas. Tokios sistemos turėtų pasirodyti dar po dviejų ar trijų metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas