Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip saugiai įveikti užtvindytą kelią automobiliu

Trečiadienį užlietas kelias Pagėgių savivaldybėje
15min.lt nuotr. / Užlietas kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje – potvynio metas. Kaip turėtų apsemtuose kelio ruožuose elgtis automobilių vairuotojai, patariama „Lietuvos ryto“ publikacijoje.

Vairuotojai į vandens spąstus dažnai patenka ne tik pamaryje, bet ir miesto gatvėse. Ypač nusiteikę įveikti kliūtį efektingai, nes jei sustos priešais balą, atrodys bailys. Aišku, jeigu sustos vidury balos, irgi bus kvailys.

„30 centimetrų – riba, kurią gali įveikti vidutinės klasės automobilis. Per pusės metro gylio balą nevertėtų važiuoti net visureigiu. Kas gali atsitikti? Pirmiausia bus apsemti ratų guoliai, o tai tikrai nėra gerai. Jei per vandenį važiuosite esant įkaitusiems stabdžiams, padidės rizika, kad dėl terminio šoko suges stabdžių diskai. Tai turės įtakos eksploatuojant automobilį ateityje“, – „Lietuvos ryto“ publikacijoje perspėjo „Kemi“ automobilių serviso tinklo direktorius Žygimantas Tubutis.

Jis pridūrė: „Vanduo gali užlieti mašinos elektros įrangą ir sukelti trumpąjį jungimą. Tuomet pasekmės bus nenuspėjamos, o remontas gali kainuoti itin brangiai.“

Didžiausias pavojus kyla, kad pro oro įsiurbimo angą vandens pateks į variklį. Dėl vandens cilindruose gali nepataisomai sugesti variklis. Jis gali užgesti ir tuomet, jeigu vandens pateks į išmetamąjį vamzdį.

Paprastai oro įsiurbimo anga įtaisoma variklio skyriaus viršuje. Tačiau jei bala gilesnė ar lenkiantis automobilis sukėlė didesnę bangą, vanduo šią angą gali pasiekti. Todėl per didelę balą geriau išvis nevažiuoti. Bet jeigu jau ryžotės, stabtelėkite ir pirmiausia pažiūrėkite į tuos drąsuolius, kurie važiuoja prieš jus. Taip įvertinsite, ar jūsų automobilis galės įveikti balą.

Be to, niekada negali žinoti, ar po drumzlinu vandeniu nėra kanalizacijos šulinio be dangčio, įgriuvos ar medžio šakos.

Jeigu vis dėlto apsisprendėte važiuoti, judėkite labai lėtai, įjungę pirmąją pavarą ir, jeigu įmanoma, kelio viduriu. Šitaip nesukelsite didelės bangos, kuri gali užlieti variklio skyrių. Labiau patyrę vairuotojai gali išbandyti specialią potvynio įveikimo techniką: į balą reikia įvažiuoti labai lėtai – iki 3 km/val., greičiu. Jeigu paskui įsibėgėsite iki 5–6 km/val., automobilis stums bangą, o po variklio dangčiu vandens lygis bus žemesnis ir nepasieks oro įsiurbimo angos.

Kai važiuojate per vandenį lėtai, pirmoji pavara ir aukšti variklio sūkiai padės išstumti išmetamąsias dujas iš duslintuvo.

Jei vairuojate didelį ir pravažų visureigį, gerbkite kitus vairuotojus – nevažiuokite greitai, kad nesukeltumėte bangų. Be to, nepamirškite, kad daugelyje visureigių oro įsiurbimo anga yra gana žemai.

Išvažiavę iš apsemto kelio ruožo nedelsdami išbandykite stabdžius.

15min.lt skaitytojo atsiųstą vaizdo medžiagą, kurioje matoma, kaip apsemtą Žaliąją gatvę, Zujūnuose, Vilniaus raj. bando įveikti „Subaru“ galite rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas