Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip taupiai vairuoti. Planuokite maršrutą

„Fiat 500C”
Gamintojų nuotr. / „Fiat 500C”
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt pateikia keletą „Fiat“ gamintojų patarimų, kurie padės sutaupyti kuro ir važiuoti efektyviau.

Didžiausias automobilio degalų sąnaudas lemia važiavimas perkrautomis transportu miesto gatvėmis, ir ypač - trumpomis atkarpomis. Dažnai mus nejučiom „pagauna“ nervingas minios skubėjimas – metamės į priekį ir staigiai stabdome, daugiausiai judėdami tik žemiausiom pavarom. Visa tai lemia didžiulį CO2 išskyrimą iš sunkiai dirbančio variklio, ir, žinoma, tai mums atseina papildomus kaštus degalams – jų sąnaudos padidėja 10-12%.

Ką galime daryti
Kiekvieno išvykimo metu planuokime maršrutą – taip išvengsime neefektyvaus važinėjimo pirmyn-atgal ir, jei tik įmanoma, trumpiausiu keliu aplenkime labiausiai transportu apkrautas vietas. Jei galime rinktis kelionei laiką ne piko metu, sugaišime mažiau laiko ilgose transporto vorose. O jei jau tenka stovėti ilgiau nejudančiuose transporto „kamščiuose“, nepamirškime išjungti auomobilio variklio.

Srautas
Jei tik paranku, geriau rinktis pagrindinius kelius: laisviau juda tas transporto srautas, kuriame automobiliai yra rečiau stabdomi ir vėl greitinami. Degalai labiausiai taupomi, jei važiuojant išlaikomas pastovus ir konkrečiam automobiliui optimalus važiavimo tempas - daugumai jų tai yra 70-100 km/h greitis.

BUS DAUGIAU

Komentarai
Temos Fiat
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas