Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 22d. 14:13

Kaune atidarytas „Saugaus kelio parkas“ leis lankytojams pajusti ir avarijos kvapą

Saugaus kelio parkas
Renginio organizatorių nuotr. / Saugaus kelio parkas

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ ir Lietuvos policija mūsų šalyje pristato pirmąjį Rytų ir Vidurio Europoje interaktyvų „Saugaus kelio parką“. Savo kelionę po Europą šis projektas pradėjo nuo Kauno, vėliau keliaus į Klaipėdą ir Vilnių.

Kaune parką atidarė Kauno miesto mero pavaduotojas Vasilijus Popovas, „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas ir l. e. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininko pareigas Georgijus Savickis.

1200 kv. m parko teritorijoje  lankytojai gali išbandyti, kas įvyksta patekus į eismo įvykius. Be adrenaliną keliančių įspūdžių – apsivertimo tikrame automobilyje ar eismo įvykio pojūčių 5D filmo seanse, čia specialiu prietaisu galima patikrinti savo reakcijos greitį bei apžiūrėti pagalbos tarnybų ir policijos naudojamą įrangą.

Į tokio pobūdžio parko sukūrimą bei įrangą investuota apie 1 mln. litų.

„PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas teigė, kad didžiausia Rytų ir Vidurio Europos draudimo grupė PZU savo lėšomis sukūrė ir įrengė šį parką vedina socialinių paskatų – ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje nesaugus vairavimas nusineša labai daug gyvybių ir žaloja žmonių sveikatą. Šiame parke siekiama suteikti galimybę žmonėms patiems išbandyti tas rizikas, kurios kyla patekus į avariją. Plūstelėjęs adrenalinas ir autentiški įspūdžiai, tikėtina, atvėsins norą rizikuoti kelyje. „Jei bus išgelbėta bent viena gyvybė, jei bent vienas žmogus pakeis savo elgesį kelyje, laikysime šį projektą pavykusiu, – teigė M. Jundulas.

„Sveikinu šią socialiai atsakingo verslo iniciatyvą. Siekiant sumažinti nelaimių keliuose skaičių ir kelti eismo dalyvių kultūrą, reikia pradėti nuo vairuotojų švietimo“, – prieš parko atidarymą pabrėžė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Komisaras Georgijus Savickis atkreipė dėmesį, kad per praėjusius metus vien Kaune dėl neatsargaus vairavimo įvyko 170 eismo įvykių. Juose nukentėjo 227 eismo dalyviai, iš jų 15 žuvo. Jo teigimu, šiemet Kaune užregistruoti 126 eismo įvykiai, kuriuose 3 žmonės žuvo (2 pėstieji, 1 motociklo vairuotojas) ir 151 sužeistas. Kartu pareigūnas paminėjo, kad eismo dalyvių, tarp jų ir vairuotojų, švietimas ir mokymas saugaus eismo klausimais yra viena iš geriausių prevencinių priemonių, o kiekvieno asmeninė patirtis disciplinuoja kur kas labiau nei baudos. Kad ši veikla – darbas su visuomene, ypač jaunaisiais eismo dalyviais, yra tikslinga, liudija ir faktas, jog jau šešerius metus Kaune eismo įvykiuose nežuvo nei vienas nepilnametis.

„Saugaus kelio parke“ kauniečiai dvi dienas gali aplankyti 5D kiną, kur penkiais pojūčiais bus galima saugiai pajusti, kas įvyksta eismo įvykio metu. Drąsiausi galės įlipti į tikrą besiverčiantį automobilį, pademonstruosiantį saugos diržų efektyvumą. Specialiu įrenginiu, kuriuo naudojasi ir profesionalūs lenktynininkai, boksininkai, futbolininkai, bus galima patikrinti savo reakcijos greitį.  Išmėginę šį įtaisą, lankytojai galės išsirinkti specialius marškinėlius saugaus eismo tema su Kauno miesto herbu.

Į Kauną iš Lenkijos atkeliavo mobilusis centras PZU PAGALBA – specialia įranga aprūpintas autobusas, vykstantis į nelaimių ir stichijų ištiktas zonas. Tai vienintelis toks autobusas Europoje, aprūpintas palydoviniu ryšiu, prieiga prie informacinių sistemų, teikiantis pagalbą nukentėjusiems nuo gamtos jėgų sukeltų ir kitokių nelaimių, veikiantis kaip informacijos centras. Nuo 2009 m. mobilusis centras padėjo 8,5 tūkst. žmonių Lenkijoje – per potvynius, uraganus ir kt. nelaimes.

Parke dirba ir Kauno kelių policijos pareigūnai – jie lankytojams pristato policijos automobilį, motociklą, naudojamą techniką.

Mažiesiems parko lankytojams įrengta speciali pramogų salelė su žaidimais ir kitomis linksmybėmis saugaus eismo tema.

Kaune, Nemuno saloje šalia Žalgirio arenos parkas veikia šeštadienį (12-20 val.) ir sekmadienį (11-16 val.). Apsilankymai nemokami.

Renginio organizatorių nuotr./Saugaus kelio parkas
Renginio organizatorių nuotr./Saugaus kelio parkas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas