Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LED žibintai – revoliucija automobilių dizaine

„Ford Mustang“ LED žibintai
Gamintojo nuotr. / „Ford Mustang“ LED žibintai
Šaltinis: 15min
0
A A

Dar neseniai LED žibintai buvo naudojami tik pačiuose brangiausiuose automobiliuose. Šiandien ši technologija jau pakankamai atpigo, kad būtų įkandama ir pigesnius automobilius gaminančioms kompanijoms.

LED žibintai yra gerokai ekonomiškesni, lyginant su tradiciniais halogeniniais. Tai yra todėl, kad jie šviesą gamina ne iš karščio. Palyginimui, „Visteon“ pagaminti LED žibintai „Bentley“ automobiliui naudoja vos 15 vatų elektros energijos įjungus trumpąsias šviesas, o tradicinė halogeninė – net 65 vatus.

Šie LED žibintai ne tik taupūs, bet ir ilgaamžiai. Lyginant su halogeniniais, jie šviečia 10 kartų ilgiau, t.y. apie 10 tūkst. darbo valandų.

Pagal „L.E.K. Consulting“ analitikus, jau 2016 metais 29 proc. visų naujų automobilių Šiaurės Amerikos rinkai bus su LED galiniais žibintais. Tai – 10 proc. daugiau nei šiais metais.

„Nissan Leaf“ LED žibintai
„Nissan Leaf“ LED žibintai

„LED galiniai žibintai bus nauja revoliucija automobilių dizaine. Per artimiausius penkerius metus dauguma pigiausių automobilių bus su LED žibintais. Bus įdomu pažiūrėti ką dizaineriai su tokia laisve nuveiks“, – teigia „Nissan“ išorės ir interjero inžinierių vadovas Davidas Mossas.

Ne tik dizaine, bet ir saugume LED žibintai, panašu, žada revoliuciją. Jie įsižiebia vos per 200 milisekundžių. Tai reiškia, kad iš paskos važiuojantys vairuotojai apie stabdžių pedalo paspaudimą sužino anksčiau. Sutaupomos vos kelios šimtosios sekundės dalys, tačiau važiuojant dideliu greičiu jos virsta metrais, kurie gali būti lemiami.

Tiesa, LED lemputės nebus populiarios priekiniuose žibintuose. Šiuo metu jas naudoja „Audi“ ir dar kelios kompanijos, bet jos yra net keturis kartus brangesnės už „Xenon“, nekalbant jau apie halogenus. Tai yra todėl, kad LED žibintams reikalingos brangios aušinimo sistemos. Viską sudėjus, LED lemputės vienam priekiniam žibintui kainuoja apie 200 Lt, o „Xenon“ – 50 Lt.

„L.E.K. Consulting“ prognozuoja, kad vos 1 proc. visų pagaminamų automobilių turės LED priekinius žibintus. „Xenon“ – 12 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 revoliucija
Parašykite atsiliepimą apie Gazas