Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 10d. 20:59

„Mazda“ pristato naują start-stop sistemą

Naujoji Mazda 3
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Naujoji Mazda 3

„Mazda“ tęsia savo ilgalaikę „Zoom-Zoom” strategiją. Pristatydama visuomenei unikalią ir itin efektyvią start-stop sistemą „i-stop“, derinamą su naujosios „Mazda3“ 2.0 MZR DISI varikliu, kompanija žengia dar vieną žingsnį į priekį. Ši inovatyvi sistema, derinama su tiesioginio įpurškimo technologija, užtikrina nepaprastą vairavimo malonumą ir puikią aplinkosaugą.

Ši unikali sistema su nedidele starterio varikliuko pagalba naudoja degimo energiją pakartotiniam greitam variklio užvedimui, sunaudodama labai mažai kuro. Tam atlikti, stūmoklių ir alkūninio veleno padėtis, vožtuvų atsidarymas bei tiesioginis įpurškimas yra itin puikiai suderinti tarpusavyje. Elektrinio starterio varikliuko pagalba yra vienintelis reikalingas impulsas pakartotiniam variklio užvedimui. Vidaus degimas suderintas su alkūninio veleno impulsu įgalina pakartotinai užsivesti variklį labai lengvai ir švelniai, naudojant labai mažai kuro bei dvigubai greičiau, nei įprastinės start-stop sistemos.

Tiesioginio įpurškimo benzininis variklis, aerodinamikos optimizavimas bei kiti parametrai kartu su naująja „i-stop“ sistema sumažina vidutines naujosios „Mazda3“ su 2.0 DISI varikliu kuro sąnaudas 14 procentų, lyginant su ankstesnės kartos „Mazda3“ 2.0 l benzininiu varikliu.

Degalų taupymas neatsisakant vairavimo malonumo

„Mazda“ ideologijos „Zoom-Zoom“ esmė – automobilio vairavimo džiaugsmas. Norėdama tęsti šią ideologiją, „Mazda“ siekia ir aplinkosaugos gerinimo. Kai „Mazda“ inžinieriai pradėjo kurti naują modelių gamą, jų logika rėmėsi teiginiu, kad stovintis automobilis neturi į aplinką išmesti anglies dvideginio. Tuo remdamiesi, inžinieriai sukūrė tokią sistemą naujajai „Mazda3” su 2.0 DISI varikliu.

„i-stop“ sistema aktyvuojama automatiškai, kai tik užvedamas automobilis. Jei vairuotojas nori, sistemą galima išjungti. Sistema nėra akivaizdžiai juntama, kai automobilis užvedamas pirmą kartą, tačiau kai automobilis pirmą kartą sustoja, ir vairuotojas nuspaudžia sankabą, variklis išsijungia automatiškai. Žalia indikacinė lemputė rodo, kad start-stop sistema nutraukė variklio darbą kaip numatyta. Kai automobilis stovi, degalai visiškai nenaudojami. Norint vėl pradėti važiuoti, vėl nuspaudžiama sankaba, ir variklis užsiveda automatiškai.

Tai visiškai unikalus sprendimas, naudojatis tik elektrinio varikliuko pagalbą ir sukurtas tik „Mazda“ kompanijos, be papildomo bendradarbiavimo su kitomis kompanijomis.

Kai tik naujoji „Mazda3“ sustoja „poilsiui”, variklio valdymo modulis neišjungia variklio, kol oro kiekis cilindruose, kuriuose stūmokliai yra suspaudimo ir išsiplėtimo taktų padėtyse, yra lygus. Šio proceso metu, vienas cilindras lieka degimo takto padėtyje. Vairuotojas to nepastebi, nes viskas tetrunka dalį sekundės, o variklis lieka pasiruošęs idealiam pakartotiniam užvedimui. Variklio pakartotinis užvedimas prasideda, kai kuras įpurškiamas tiesiai į šį cilindrą, tada uždegamas, kas sąlygoja stūmoklio nusileidimą žemyn. Tuo pačiu metu, starterio varikliukas suteikia impulsą alkūniniam velenui. Abu šie procesai inicijuoja labai greitą variklio užvedimą.

Naujoji „Mazda3 i-stop“ vidutiniškai naudoja tik 6,8 l/100 km degalų, t.y., 14% mažiau nei ankstesnės kartos „Mazda3“ su 2.0 varikliu, o CO2 emisija tėra 159 g/km. Variklis atitinka Euro V standartą. Turintis 151 AG galios ir 191 Nm sukimo momentą bei 6 laipsnių mechaninę pavarų dėžę, automobilis užtikrina sportišką važiavimą.

Norint užtikrinti patikimą elektros energijos tiekimą be pertrūkių, ypač variklio užgesinimo ir pakartotinio užvedimo metu, „Mazda3 i-stop“ turi du akumuliatorius. Pagrindinis akumuliatorius tiekia bendrą energiją, o pagalbinis – tik variklio užvedimui skirtąją. Kai „i-stop“ užgesina variklį, apšvietimas, garso sistema ir visi kiti elektros energiją vartojantys įrenginiai toliau veikia. Net klimato kontrolės sistema veikia įprastai tol, kol vairuotojas nepageidauja maksimalaus vėsinimo. Tokiu atveju, „i-stop“ supranta, kad reikia vėl įjungti variklį ir reaguoja atitinkamai. Jokios kitų sistemų funkcijos veikia nepertraukiamai, nepaisant užvedamo variklio.

„i-stop“ sistema negesina variklio, kol jis nėra įšilęs, taip padedama išmetimo sistemai pasiekti optimalią darbinę temperatūrą, kurios dėka mažinamas CO2 išmetimo kiekis. Tas pats principas galioja ir stovint nuokalnėje. Jei automobilis yra ant šlaito, kurio nuolydis daugiau nei 14%, variklis saugumo sumetimais dirbs be petrūkių ir nebus gesinamas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas