TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mercedes-Benz Concept A“ debiutas Šanchajuje: pirmasis naujosios A-klasės širdies dūžis

„Mercedes-Benz A“ klasės koncepcinis modelis
Gamintojo nuotr. / „Mercedes-Benz A“ klasės koncepcinis modelis
Šaltinis: MBforumas.lt
0
A A

Pristatydamas Concept A, „Mercedes-Benz“ demonstruoja automobilį iš kitos planetos: energingas dizainas simbolizuoja koncentruotą dinamiškumą. Iš techninių ypatumų pažymėtini nauji benzininiai keturių cilindrų varikliai su turbinomis, pavarų dėžės su dvigubomis sankabomis, radarų pagrindu veikianti susidūrimų prevencijos sistema su adaptyviniais stabdžiais „Brake Assist“.

Ilgas variklio dangtis, žemas siluetas ir siauri langai: „Concept A“ proporcijos išreiškia koncentruotą dinamiškumą. Automobilio išvaizdai sportiškumo suteikia efektingas linijų ir paviršių žaismas. Jo dizaineriai įkvėpimo sėmėsi iš vėjo ir bangų, o taip pat aviacijos sprendimų.

Tačiau „Concept A“ atveria naują kompaktinių „Mercedes-Benz“ erą ne tik išvaizda, bet ir technologijos srityje. Šis priekiniais ratais varomas modelis gaus naujos M 270 serijos benzininį keturių cilindrų variklį. Šis skersai montuojamas agregatas su tiesioginiu degalų įpurškimu ir priverstiniu oro tiekimu išvysto didelę galią, tačiau kartu sunaudoja nedaug degalų ir pasižymi mažomis išmetamųjų dujų emisijomis. „Concept A“ numatytas naujojo dviejų litrų darbo tūrio motoro variantas išvysto 210 AG. Šis „BlueEFFICIENCY“ agregatas suderintas su nauja dviejų sankabų „Mercedes-Benz“ pavarų dėže.

Pirmąsyk kompaktinių automobilių segmente, „Concept A“ turi radarų pagrindu veikiančią susidūrimo prevencijos sistemą su adaptyviniais stabdžiais „Brake Assist“, kuri sumažina frontalinių susidūrimų riziką. Ši sistema, vadinama „Collision Prevention Assist“, vizualiniais ir akustiniais signalais įspėja galimai neatidų vairuotoją ir parengia Brake Assist sistemą stabdymui. Stabdžiai suveikia tuoj pat, kai vairuotojas sąmoningai paspaudžia stabdžio paminą.

Ryškios briaunos ir nevaržomas paviršių žaismas

„Concept A“ eksterjero dizainas yra ryškių briaunų ir nevaržomo paviršių džiaugsmo kombinacija, pirmąsyk pademonstruota „F 800 Style“ koncepciniame automobilyje. Žiūrint iš šono išsiskiria trys reljefiškos linijos: virš priekinio sparno prasidedanti briauna suformuoja besileidžiančią liniją, tuo tarpu išgaubtas paviršius virš galinio rato pabrėžia coupe primenančio automobilio charakterį. Nuo galinio rato arkos linija kyla aukštyn ir apgaubia galinę dalį.

Negali nekristi į akis priekinė „Concept A“ dalis. Markės logotipas atrodo apsuptas žvaigždėto dangaus. Nors paprastai čia būna oro paėmimo angos arba skersiniai, radiatoriaus groteles sudaro daugybė sidabrinės spalvos metaliniu „taškų“ ant juodų kotelių. Ši tema taip pat panaudota kuriant ratų dizainą. Ypatingą įspūdį palieka „Concept A“ optika – LED technologijos priekiniai žibintai atkartoja žvaigždėto dangaus motyvą daugybe šviečiančių taškų. Dienos žibintus sudaro 90 šviesolaidžių su aliumininiais šarvais, suformuojančių sparno formos šviesos juostą prekinio žibinto viduje.

Automobilio interjere akį patraukia priekinė lėktuvo sparno formos prietaisų skydelis, suformuotas iš permatomo tampraus audinio. Tokiu būdu išlieka matoma bioniška gardelinė komponentų struktūra.

Prietaisų skydelyje sumontuotų ventiliacijos angų forma primena reaktyvinio lėktuvo variklius. Iškilūs prietaisų skydelio ekranai yra rausvos spalvos. Tokia jų išvaizda įkvėpta reaktyvinių variklių išmetimo angos. Pagrindinis kontrolės prietaisas primena modernaus lėktuvo įrangą, o pavarų svirtis yra lėktuvo atgalinės traukos rankenos formos.

„Concept A“ valdymo koncepcijoje visiškai integruotas išmanusis telefonas. Visos skaitmeniniam gyvenimo būdui reikalingos programos, paslaugos ir funkcijos gali būti valdomos „COMAND Online“ sistemos pagalba. Vizualiam atvaizdavimui naudojamas ekranas yra revoliucinis ir unikalus. Dinamiškai kintantys stikliniai elementai apšviečiami purpurine spalva ir suformuoja trimatį navigacijos lauką.

MBforumas.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas