TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujajame Džersyje šunys važinės su saugos diržais

Šis šuo automobilyje keliauja pažeisdamas Naujojo Džersio valstijos įstatymus
Gamintojo nuotr. / Šis šuo automobilyje keliauja pažeisdamas Naujojo Džersio valstijos įstatymus
Šaltinis: 15min
0
A A

JAV Naujojo Džersio valstijoje buvo priimti keli įdomūs įstatymai. Pavyzdžiui, kaip jums toks, negalima šypsotis fotografuojantis vairuotojo pažymėjimui. Arba, dar įdomesnis, šunys automobiliuose keliauti gali tik prisegti saugos diržais.

Naujojo Džersio teisininkai sugalvojo naują įstatymą, kuriuo siekiama, kad automobilyje važiuojantys šunys, privalo būti prisegti saugos diržais. Pagrindinis argumentas šio įstatymo priėmimui, tai saugumas kelyje. Savaime suprantama. Įstatymo projekte teigiama, kad laisvai automobilyje vaikščiojantis šuo kelią grėsmę saugumui, blaško vairuotoją. Galima sakyti, kad vairuotojas gali patraukti šunį, jeigu jis artėja prie pedalų ar vairo, tačiau tai juk reikalauja atitraukti dėmesį nuo kelio. O laisvų rankų įranga šuns patraukimo funkcijos neturi. Na, gal „iPhone 6“ ir turės...

Įstatyme rašoma, kad nuo šiol šunys turi būti vežami tik saugiai prisegti saugos diržu, arba patalpinti specialiai gyvūnų transportavimui skirtuose narveliuose. Vairuotojui, kuris nesilaikys įstatymo, numatoma bauda, kurios dydis apie 80 Lt. „Farleigh Dickinson“ universiteto atlikta apklausa parodė, kad 45 proc. valstijos gyventojų pritaria šiai naujovei. Tuo tarpu 40 proc., į tai žiūri skeptiškai. Likę 15 proc., turbūt, neturi keturkojų draugų. Šiaip jau visuomenė į šį įstatymą žiūri kaip į pokštą.

Dar akcentuojama, kad automobilyje laisvai judantis gyvūnas ne tik trukdo vairuotojui, tačiau ir sau pačiam kelia pavojų. Jis gali susižeisti staigiai stabdant automobilį arba atliekant staigų manevrą. Šio įstatymo dalis parengta vadovaujantis įstatymu prieš žiaurų elgesį su gyvūnais. Potenciali grėsmė gyvūnui yra traktuojama kaip žiaurus elgesys. Todėl ir norima, kad vairuotojai savo gyvūnus vežtų saugiai. Taip būtų saugiau ir gyvūnams ir kitiems eismo dalyviams. Keliuose įsivyrautų taika ir meilė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas