Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nepilnamečiai Lietuvoje turi teisę būti automobilių savininkais

Šaltinis: 15min
0
A A

Nuosavybę į transporto priemonę vaikai ir paaugliai gali įgyti keliais būdais: transporto priemonė paveldima, jam dovanojama arba nuperkama jo vardu, primena „Regitra“.

Vaikas turi teisę į nuosavybę, kurią saugo ir gina LR Konstitucija bei įstatymai, primena Valstybės įmonės „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.

Nuosavybę į transporto priemonę nepilnametis gali įgyti keliais būdais: transporto priemonė nuperkama jo vardu, dovanojama, arba jis paveldi transporto priemonę.

„Regitra“, registruodama nepilnamečių vardu kelių transporto priemones, griežtai laikosi nuostatos, kad nepilnamečio (iki 14 m.) vardu veiktų teisėti atstovai.

Kai nepilnametis yra nuo 14 iki 18 m. amžiaus, jis veikia pats, tačiau privalo turėti teisėtų atstovų sutikimą ir atvykti į įmonę „Regitra“ kartu su vienu iš jų.

2010 m. gegužės 13 d. duomenimis, 1372 nepilnamečiai Lietuvos gyventojai buvo Lietuvoje įregistruotų lengvųjų automobilių savininkai, specialiai 15min.lt ketvirtadienį informavo „Regitros“ atstovė L.Užupė.

Didelę dalį transporto priemonių nepilnamečiai paveldėjo.

Nepilnamečių vardu registruojama daug ir mopedų, motociklų (Teisė vairuoti mopedus gali būti suteikta nuo 15 m.).

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintomis Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklėmis, registruojant transporto priemonę reikalaujama pateikti jos valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutarties liudijimą. Kas sumoka už draudimo polisą, visiškai nesvarbu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas