Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 2d. 08:17

Nuo šiol pereiti gatvę padės išmanusis telefonas

WalkSafe
WalkSafe

Grupė mokslininkų iš Dortmundo ir Bolonijos universitetų sukūrė programėlę telefonams, naudojantiems „Android“ operacinę sistemą, kuri leis pėstiesiems saugiau pereiti gatvę.

Pastebėta, kad kai žmogus eidamas per gatvę kalba telefonu pridėjęs jį prie ausies, suprastėja matomumas ta kryptimi, kurioje veido pusėje pridėtas telefonas. Naujoji programėlė naudoja išorinę telefono kamerą, kuri stebi aplinką ir fiksuoja judančius objektus. Pastebėjus atvažiuojantį automobilį priartėjusį pavojingu atstumu, telefonas savininką apie pavojų perspėja intensyvia vibracija.

Naujoji programėlė pavadinta „WalkSafe“. Ši protinga programėlė atpažįsta automobilį iš galo ir iš priekio prie bet kokio apšvietimo. Ji taip pat pati sugeba mokytis, įsiminti atvaizdus ir reaguoja į telefono pasukimo kampą.

Bandymai parodė, kad „WalkSafe“ be vargo atpažįsta automobilį esantį ne toliau, kaip 50 metrų.  Ją jau galima nemokamai parsisiųsti į savo telefonus iš „Android Market“. Nors tai tik naujovė, bet mokslininkai jau dirba prie tobulesnės ir naujesnės sistemos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:52
01:12
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas