Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„ORLEN Lietuva“ gamykloje montuojamas vienas galingiausių Europoje kranų

„Denomag CC 2800“ kranas
„ORLEN Lietuva“ nuotr. / „Denomag CC 2800“ kranas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Juodeikiuose esančią „ORLEN Lietuva“ naftos produktų gamyklą atvyksta vienas galingiausių kranų Rytų Europoje. Modernizuojant katalizinio krekingo įrenginį į 65 metrų aukštį reikės pakelti 160 tonų konstrukciją. Šis įrenginio modernizavimo projektas yra vienas svarbiausių kapitalinio gamyklos remonto darbų.

Lenkijos bendrovei „Herkules“ priklausantis „Demag CC-2800“ vikšrinis kranas į Mažeikių rajone esančią „ORLEN Lietuva“ naftos perdirbimo įmonę bus atvežtas 30 vilkikų. Šio krano keliamoji galia – 600 tonų, o strėlės ilgis – 128 metrai. Kapitalinio remonto metu juo į 65 metrų aukštį bus keliamas 160 tonų sveriantis 8 metrų skersmens katalizinio krekingo reaktoriaus kupolas su ciklonais. Pakėlimo procesas truks apie 12 valandų.

„ORLEN Lietuva“ nuotr./Pirmieji vilkikai su kranu
„ORLEN Lietuva“ nuotr./Pirmieji vilkikai su kranu

Naujų įrenginio konstrukcijų ir krano montavimas yra svarbiausi parengiamieji darbai iki balandžio pabaigoje prasidedančio gamyklos kapitalinio remonto, jis truks 35 dienas. Tuo laikotarpiu bus sustabdyti visi naftos perdirbimo gamyklos įrenginiai.

„Katalizinio krekingo įrenginio (FCC) modernizavimas yra vienas didžiausių kapitalinio remonto darbų. Investicijos į šviesiųjų naftos produktų išeigos didinimą leis efektyviau perdirbti žaliavą ir užtikrins sklandų gamyklos darbą ateityje“, - sakė „ORLEN Lietuvos“ generalinis direktorius Ireneuszas Fąfara.

Iki kapitalinio remonto pradžios planuojama sumontuoti reaktoriaus kupolo ir kitus cilindrinius segmentus  bei paruošti juos tolimesniam montavimui. Šiuos darbus atliks Lenkijos „Polimex-Mostostal“ grupės bendrovė „Naftoremont“. Kapitalinio remonto metu bus keičiamas FCC įrenginio reaktoriaus kupolas su ciklonais  ir visa reaktoriaus vidinė  įranga.

„Naftoremont“ darbo grupės vadovas Marekas Reda sako, kad parengiamuosiuose darbuose dalyvauja 35–38 darbuotojai, o kapitalinio remonto metu šioje grupėje įvairius darbus, įskaitant ir vamzdyno montavimą, dirbs daugiau kaip 160 žmonių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas