Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paryžius. Pirma elektrinė „Škoda“ – „Octavia Green E“ (nuotraukos, video)

Paryžius. „Škoda Octavia Green E“
Gamintojo nuotr. / Paryžius. „Škoda Octavia Green E“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Paryžiaus automobilių parodoje šviesiame kompanijos „Škoda“ stende buvo pristatyta pirmoji istorijoje elektriniu varikliu varoma „Škoda“ – „Octavia Green E“.

Čekų kompanijos stendas yra kone žaliausias iš visų tiek tiesiogine, tiek ekologine prasme. Visi eksponuojami automobiliai yra balti, o ant šonų puikuojasi užrašai apie išmetamą CO2 kiekį.

Bet tik vienas stendo automobilis CO2 grafoje gali įrašyti apvalų nulį. Tiesa, tai kol kas koncepcinis, bet važiuojantis modelis „Octavia Green E“.

Pasak „Škoda“ atstovų, šis konceptas yra kuriamas išbandyti elektrinių variklių gamybos niuansams. Elektrinė „Octavia“ nuo kitų metų pradės sukti kilometrus kelių miestų gatvėmis. Šį projektą jie įgyvendina su koncernu VW, todėl visos įgautos žinios vėliau bus pritaikytos įvairiems grupės automobiliams.

Šiame elektromobilyje sumontuotas 85 kW galios elektrinis variklis. Tiesa, normaliu darbu jis išvysto 60 kW, o papildomus 25 „įjungia“ tik smarkiau spustelėjus greičio pedalą. Iki 100 km/val. elektromobilis įsibėgėja per 12 sek. ir pasiekia maksimalų elektronikos apribotą 135 km/val. greitį.

Automobilio centre ir gale paslėpti 26,5 kWh talpos akumuliatoriai pajėgūs teikti elektrą 135 kilometrams. Palyginti su benzinu ar dyzeliu varomu „Octavia“ karavanu, jie atima tik 115 litrus bagažinės tūrio (lieka 490 l).

Kaip ir visus šiuolaikinius elektromobilius, šią „Octavia“ pakrauti užtruks. Prijungus prie paprasto namų ūkio 220 V galios įvado, reikės luktelėti 8 val., o jei turite galingesnį – 400 V galios šaltinį, tai užtruks perpus trumpiau.

 

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas