Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 19d. 11:14

Prasidėjo „Tesla Model S“ bandymai

„Tesla Model S“ – įspūdingas elektrinis sedanas
Gamintojo nuotr. / „Tesla Model S“ – įspūdingas elektrinis sedanas

Paskutinį kartą, kai „Tesla“ išplatino informaciją apie „Model S“ automobilį, atrodė, kad jam dar toli iki realybės. Tačiau šiandien padėtas didelis žingsnis šio modelio gyvenime – prasidėjo jo bandymai bendro naudojimo keliuose.

„Tesla“ išplatintame video siužete „Model S“ automobilio „Alpha“ versija (pirma bandomoji versija) jau renka kilometrus Kalifornijos keliuose.

„Pirmasis bandomasis modelis yra labai dinamiškas ir manevringas, turint galvoje jo dydį. Jis yra puikiai išbalansuotas, o jo vairo mechanizmas yra labai tikslus. Jis dovanoja puikius vairavimo jausmus. Prie to prisideda ir labai tvirtas, sukimui atsparus jo kėbulas“, – pasakojo „Tesla“ pilotas bandytojas Grahamas Sutherlandas.

Vertinant automobilio parengtį, „Tesla“ pasakoja, kad šis „Alpha“ modelis turi 80 proc. gaminimui parengto modelio elementų. Keli elementai jau visiškai parengti gamybai – tai automobilio pakaba ir kėbulo struktūra. „Tesla“ komanda visą dėmesį skiria „Model S“ varikliui, stabdžiams. Jie džiaugiasi, kad spėjo parengti bandomą modelį jau šią žiemą ir turės progos Šiaurėje išbandyti jo eksploataciją šaltu klimatu.

„Ši versija skirta ne homologacijos tikslais, o mūsų testams. Kai automobilį pabaigs tobulinti mūsų inžinieriai, jis keliaus į institucijas, kur bus tikrinamas jo saugumas ir kiti elementai. Tada, atlikę visus reikalingus pakeitimus, imsimės jį rengti masinei gamybai“, – pasakojo vyriausias „Tesla“ inžinierius Peteris Rawlinsonas.

Kompanija tikisi, kad jau 2012 metais „Model S“ pradės riedėti nuo buvusios „Toyota“ gamyklos konvejerių. Gamykla, iki šiol vadinta NUMMI, pradėjus gaminti „Tesla“ modelius pervadinta tiesiog „Tesla Plant in Fremont“. Tikimasi, kad jau 2012 bus pagaminti 7000 šio modelio egzempliorių, o sekančiais metais šis skaičius išaugs dvigubai.

Rawlinsonas pastebėjo, kad tiek inžinierių, tiek gamyklos darbuotojai dirba labai glaudžiai ir visi atnaujinimai daromi su mintimi, kad jį reikės gaminti masiniu būdu.

VIDEO: Model S Alpha Hits the Road

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas