Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 24d. 10:13

Prieš sėsdami už vairo, pasirinkite tinkamą avalynę

Vairavimas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vairavimas

Tai, kokiais rūbais apsirengę mes vairuojame, gali daryti įtaką eismo saugumui. Manote ne? Pamėginkite vairuoti su netinkamais batais ir pamatysite, kaip tai nepatogu ir nesaugu. Todėl prieš sėsdami už vairo, įsitikinkite, kad jūsų apavas bus tinkamas pedalų spaudymui.

Didžiojoje Britanijoje atlikta apklausa parodė, kad 27 procentai vairuotojų teigia, jog turėjo problemų vairuodami, nes pasirinko netinkamus batus. Dar 5 procentai neslėpė, kad netinkamas apavas privertė juos sukelti avarines situacijas, jie prarado kontrolę ar pateko į avariją. Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje vairuoja 37 mln. žmonių. Pagal apklausos rezultatus galima teigti, kad Didžiojoje Britanijoje važinėja 1,8 mln. vairuotojų, kurie dėvi netinkamą apavą, dėl kurio gali kilti avarija.

Netinkami batai gali versti jus jaustis nekomfortiškai. Ypač važinėjant mieste, kur reikia dažnai spausti pedalus. Todėl pasirinkus tinkamus batus, vairuojant nereikės dejuoti, kaip viskas nepatogu ir kaip skauda kojas. Pasirinkime tinkamus batus ir kelionė bus komfortiška bei maloni. Taip pat stenkitės neavėti batų su storu padu. Storas padas neleidžia tinkamai jausti pedalo, todėl tai gali tapti neefektyvaus stabdymo priežastimi. Geriausia, kad batų pado storis būtų ne daugiau nei 10 mm, o pats geriausias variantas - 4 mm. Galite pamėginti abu variantus ir pajusite didelį skirtumą.

Kad ir kaip bebūtų skaudu, vairuojančios moterys turėtų atsisakyti aukštakulnių kai sėdi prie vairo. Taip jau yra, kad norint efektyviai naudotis automobilio pedalais ir nepavargti, kulnas visada turi remtis į automobilio grindis. Kai vairuojama su aukštakulniais, to pasiekti neįmanoma. Tačiau dar blogiau už aukštakulnius yra batai su aukšta platforma. Tai reiškia, kad storas padas ir aukštas kulnas žudys jūsų vairavimo įgūdžius ir neleis saugiai vairuoti automobilį.

Jeigu sumanėte, kad prie jūros galima nuvažiuoti su šlepetėmis skirtomis vaikščioti paplūdimyje, patartume jas mesti į krepšį ir su jomis nevairuoti. Koja gali iš jų tiesiog išslysti, taip pat per minkštas padas neleis gerai jausti pedalo. Nepatartina vairuoti būnant ir tik su kojinėmis. Jos per slidžios, kad būtų galima tinkamai paspausti akceleratorių ir nerizikuoti, jog koja nuo pedalo tiesiog nuslys.

Tinkamas pasirinkimas vairuotojui - klasikiniai „moccasin“ stiliaus batai. Jų padas plonas ir siauras, bei nėra slidus. Tai leidžia tinkamai jausti pedalus ir nesibaiminti, kad koja nuslys. Nors daugelis sako, kad šie batai nėra patogūs vaikščiojimui, bet niekas nedraudžia automobilyje turėti antrą porą batų. Rinkoje taip pat yra net keletas sportinės avalynės gamintojų batelių, kurie sukurti specialiai vairavimui.

Galiausiai - patarimas paprastas. Jeigu vairuojate automobilį, būtinai nusipirkite batus, skirtus vairavimui. Jie gali gyventi automobilyje, tačiau su kai kuriais nebaisu ir išeiti pasivaikščioti. Tinkama avalynė ne tik užtikrins komfortą vairuojant, tačiau ir saugumą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas