Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Regitra“ užtikrins keitimąsi duomenimis, pagreitinančiais nusikaltimų tyrimus

„Regitra“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Regitra“
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės įmonė „Regitra“ jau 2013 m. pradžioje Europos Sąjungos (ES) valstybių teisėsaugos ir teisinėms institucijoms pradės automatiniu būdu teikti Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro duomenis ir užtikrins analogiškų duomenų iš užsienio perdavimą Lietuvos kompetentingoms institucijoms, taip sudarydama sąlygas daug greičiau ištirti tarpvalstybinius nusikaltimus ir užkirsti jiems kelią.

Įmonės pateikta informacija atvers naujas operatyvių tyrimų galimybes.

ES valstybėms bus teikiami ne tik transporto priemonių techniniai, bet ir su jomis susiję asmenų (valdytojų ir savininkų) duomenys.

„Regitra“ kartu su VĮ „Infostruktūra“ užtikrins saugų ir stabilų apsikeitimą duomenimis 24 valandas per parą.

Apsikeitimo duomenimis tikslas – nusikalstamų veikų prevencija ir tyrimai, o taip pat nusikaltimų, priklausančių paiešką atliekančios valstybės narės teismų ar prokurorų tarnybos jurisdikcijai, tyrimai.

Taip pat bus teikiami duomenys teisėsaugos institucijoms, siekiančioms palaikyti viešąjį saugumą.

ES Taryba sprendimą dėl automatinio keitimosi transporto priemonių registracijos duomenimis su Lietuva priėmė 2012 m. lapkričio 13 d.

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai ES ekspertai patikrino ir įvertino Lietuvos institucijų, taip pat ir „Regitros“ techninį bei organizacinį pasirengimą keistis duomenimis.

Gavusi ekspertų ataskaitą, ES Taryba konstatavo, kad Lietuva yra įgyvendinusi būtinas duomenų apsaugos nuostatas ir turi teisę gauti bei teikti duomenis apie transporto priemones, jų valdytojus ir savininkus.

Duomenų apsikeitimui „Regitra“ naudos tarptautinę Europos transporto priemonių ir vairuotojo pažymėjimų informacine sistemą (EUCARIS).

Teisę naudotis šia sistema transporto priemonių valdytojų duomenų keitimosi tikslui Europos Taryba yra suteikusi Belgijai, Nyderlandams, Vokietijai, Liuksemburgui, Ispanijai, Prancūzijai, Austrijai, Suomijai, Slovėnijai, Rumunijai, Lenkijai, Švedijai ir Lietuvai.

Didėjant gyventojų migracijai, ES valstybėse taip pat daugėja iš užsienio atvykusių asmenų padarytų pažeidimų, kelių transporto priemonės dažnai naudojamos nusikalstamiems tikslams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Regitra, VĮ
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas