Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vairavimas sergant gali būti toks pat pavojingas kaip ir išgėrus

„Renault Clio“
Gamintojų nuotr. / Silpnumas, pakilusi kūno temperatūra ir bloga savijauta žymiai pablogina vairuotojo suvokimą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vairuoti automobilį sergant gali būti taip pat pavojinga kaip ir išgėrus. Sergančiam vairuotojui gali prireikti net 10 proc. daugiau reakcijos laiko nei sveikam ir nesergančiam žmogui, teigiama „Renault“ spaudos centro pranešime spaudai, kuris remiasi užsienio žiniasklaida.

Šis papildomas laikas, lemiantis reakcijos susilpnėjimą, gali prilygti pvz. pavėluotam stabdymui – važiuojant 90 km/h greičiu sergantis vairuotojas pradeda stabdyti 2 metrais vėliau nei sveikas žmogus. „Reagavimo laikas yra esminis. Nuo to priklauso vairuotojo ir jo arba jos keleivių bei kitų eismo dalyvių saugumas, – teigia „Renault vairavimo mokyklos“ direktorius. – Sutrikusi koncentracija smarkiai sumažina galimybę kontroliuoti automobilį ir manevruoti. Tai taip pat galioja ir trumpiems atstumams“.

Silpnumas, pakilusi kūno temperatūra ir bloga savijauta žymiai pablogina vairuotojo suvokimą. Sirgdamas žmogus jaučia susierzinimą ir tai gali turėti įtakos nervingam bei pavojingam elgesiui vairuojant. Pavojus vairuotojui taip pat gali slypėti čiaudint, nes natūrali žmogaus reakcija čiaudint yra užsidengti. Čiaudintis vairuotojas, važiuodamas 80 km/h greičiu, nuvažiuoja užmerktomis akimis net 45 metrų atstumą.

„Renault vairavimo mokyklos“ instruktoriai pataria sergantiems vairuotojams imtis atsargumo priemonių vairuojant. „Rekomenduojama vairuoti lėčiau nei įprastai ir vengti staigių manevrų. Saugus vairuotojas yra tas vairuotojas, kuris vairuodamas maksimaliai susikaupia“, – teigia instruktoriai.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mokykla
Parašykite atsiliepimą apie Gazas