Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje prasideda lietuviškų troleibusų „Amber” surinkimo darbai

Troleibusas „Amber“
Tomo Digaičio/GAZAS.LT nuotr. / Troleibusas „Amber“
0
A A

Jau visai netrukus pirmą kartą sostinės troleibusų istorijoje bus pradėti naujų troleibusų surinkimo darbai – šiandien į Vilniaus troleibusų parką buvo atvežtas pirmasis kėbulas. Tai – šių metų kovo mėnesio pabaigoje UAB „Vilniaus troleibusai” skelbto tarptautinio konkurso detalių tiekėjams rezultatas.

Likusios detalės Vilnių turėtų pasiekti per lapkričio mėnesį.

Iki šių metų pabaigos Vilniuje planuojama surinkti du naujus troleibusus, kurie simboliškai bus pavadinti „Amber”. Po surinkimo bus atliekami bandomieji troleibusų važiavimai, tikrinamas saugumas. Prognozuojama, kad pirmieji du žemagrindžiai Vilniuje surinkti troleibusai į sostinės gatves išriedės jau kitų metų sausio mėnesį.

Vidmantas Romualdas Striška, UAB „Vilniaus troleibusai” generalinis direktorius, teigia, kad projektas įgyvendinamas siekiant optimaliausios troleibusų parko atnaujinimo galimybės.

„Projektą įgyvendiname iš įmonės ir banko lėšų, kurios buvo numatytos kapitaliniam troleibusų remontui. Brangstant kurui elektrinės transporto priemonės tampa vis perspektyvesniu, ekologišku transportu, tad dabartinį sostinės troleibusų parką būtina atnaujinti“, – teigia bendrovės vadovas.

Elektroninėje erdvėje skelbtą konkursą laimėjo tarptautinis konsorciumas „Eton-Eltrans”. Detalės, iš kurių bus surenkami troleibusai Vilniuje, gaminamos visoje Europoje. Tiltai, padangos, apšvietimo sistemos atkeliaus iš Vokietijos, kėdės – iš Lenkijos, visi elektros įrangos komponentai – iš Lenkijos, Ukrainos.

Pasak V.R.Striškos, senuosius troleibusus kapitaliai remontuoti jau nebetikslinga, tad atlikus kruopščius skaičiavimus tapo aišku, jog savo jėgomis rinkti naujus troleibusus yra  pigiau ir tai leis išsaugoti įmonės specialistus, kurių patirtį galima bus panaudoti diegiant naujas elektrines transporto priemones.

Senuosius troleibusus kapitaliai remontuoti jau nebetikslinga, tad savo jėgomis rinkti naujus troleibusus yra pigiau

„Pigiau kainuos ir techninis tokių troleibusų aptarnavimas. Be to, mūsų darbuotojai, įvertinant jų patirtį ir žinias, sukauptas kapitaliai remontuojant troleibusus, turi labai didelį gamybinį potencialą – jį reikia išnaudoti,” – sako V.R.Striška.

Vilniuje surinkti troleibusai bus modernesni nei šiuo metu sostinės gatvėmis riedantys: vienu metu troleibusu galės važiuoti iki 100 žmonių, troleibusai bus ypač patogūs neįgaliesiems ir senjorams; komfortiškai įrengtos bus ir vairuotojų darbo vietos.

Įdomu tai, kad naujieji sostinėje surinkti troleibusai turės autonominę eigą – t.y. galės aplenkti kliūtis net nesant energijos šaltinio. Troleibusuose bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, įdiegta keleivių skaičiavimo sistema.

Surinkti vieną troleibusą „Amber” užtruks vidutiniškai 15 dienų. Vieno troleibusą surinkinės keturi UAB „Vilniaus troleibusai” inžinieriai, iki šiol atlikę kapitalinį troleibusų remontą.

V.R.Striškos teigimu, UAB „Vilniaus troleibusai” specialistai – vieni stipriausių Baltijos šalyse. „Nors mūsų darbuotojų kompetencija naujų troleibusų surinkimui tikrai pakankama, tačiau, kad būtume visiškai tikri dėl darbų eigos ir kokybiško troleibusų surinkimo, laukiame į Vilnių atvykstant užsienio šalių inžinierių, turinčių ne vienerių metų naujų troleibusų surinkimo patirtį. Šie inžinieriai turima kompetencija ir žiniomis dalysis su mūsų darbuotojais,” – pasakoja V.Striška.

Šiuo metu Vilniaus troleibusų parke yra 312 troleibusų. Tik 45 troleibusai yra naujesni nei 5 metai, didžioji dalis troleibusų gatvėmis rieda jau daugiau nei 15 metų. Skaičiuojama, kad jei UAB „Vilniaus troleibusai“ kasmet surinktų vidutiniškai 20 naujų troleibusų, visas troleibusų parkas būtų atnaujintas per 10–12 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas