Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje vėl veiks visi greičio matuokliai

Šaudo, bet negaudo
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Greičio matuoklis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama gerinti eismo situaciją mieste, nuo liepos 1 d. vėl atnaujins visų greičio matuoklių veiklą.

Greitį viršyti mėgstantys vairuotojai turėtų susimąstyti – nuo liepos 1-osios Vilniuje pradės veikti visi kilnojamieji greičio matuokliai. Pažeidėjų nuotraukos daugiau nebebus kaupiamos archyve – juos ketinama skaudžiai bausti.

Vilniaus savivaldybės atstovų teigimu, greičio matuokliai veikė ir iki šiol, tačiau valdininkai ir verslininkai ilgai nepajėgė sutarti, kaip matuoklių užfiksuoti duomenys turėtų patekti į bendrą Administracinės teisės pažeidimų ir eismo įvykių registro serverį. Šias problemas išsprendė bendrovė „Urbico“, todėl nuo šiol pažeidėjai bus baudžiami už kiekvieną užfiksuotą greičio viršijimą.

Visi stacionarūs greičio matuokliai veikti pradėjo jau nuo praėjusio pirmadienio, kilnojamųjų greičio matuoklių įrenginiai 37 Vilniaus vietose bus įdiegti nuo liepos 1-osios.

Eismo saugumo situacija Vilniaus mieste šiemet pastebimai pablogėjoAnot Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Gintaro Tamošiūno, problemų dėl greičio matuoklių eksploatavimo kilo savivaldybei vienašališkai nutraukus sutartį su „Urbico“, kuri kreipėsi į teismą. Po teisminių procesų vis dėlto nuspręsta su šia bendrove pasirašyti taikos susitarimą ir atnaujinti sutartį, pagal kurią nuo liepos 1 dienos ir veiks visi greičio matuokliai sostinėje.

„Buvo šiek tiek problemų dėl automatinio matuoklių gaunamų duomenų apdorojimo, mūsų prietaisų sujungimo su policijos duomenų baze. Bet „Urbico“ pažadėjo šias problemas išspręsti ir nuo liepos 1 dienos greičio mėgėjų laukia nemalonios staigmenos“, – sakė G.Tamošiūnas.

Bendrovės „Urbico“ generalinis direktorius Raimundas Mickūnas džiūgavo, kad pavyko atnaujinti dialogą su sostinės savivaldybe. Jo teigimu, bendrovė sutvarkė sistemą taip, kad matuoklių gaunami duomenys patektų į policijos registrą ir tikisi, jog jiems bent dalimis bus išmokėta susikaupusi skola.

„Skola dabar yra apie 1,5 mln. Lt. Savivaldybė, kaip suprantu, turi labai ribotas galimybes mokėti tas skolas nepasiskolindama papildomai pinigų, o jiems jau nelabai kas ir skolina. Bet aš manau, kad viskas eina į gera, svarbu, kad savivaldybė nori kalbėtis“, – sakė R.Mickūnas.

Padaugėjo avarijų

Eismo saugumo situacija Vilniaus mieste šiemet pastebimai pablogėjo.

  • Policijos duomenimis, per penkis mėnesius šiemet, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, sostinėje padaugėjo beveik ketvirtadaliu, žuvusiųjų – per pusę, sužeistųjų – aštuntadaliu.
  • Gegužę užfiksuotos 62 avarijos, pernai gegužę jų buvo beveik perpus mažiau – 35. Tą mėnesį sostinėje žuvo keturi žmonės (pernai vienas), sužeisti 72 žmonės (pernai 41).
  • Vakar dėl to tartasi Susisiekimo ministerijoje. Posėdžio metu paaiškėjo, kad Vilniaus savivaldybė, kaip ir dauguma kitų Lietuvos miestų, neturi nuolat atnaujinimo avaringų ruožų ar juodųjų dėmių žemėlapio.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas