Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviškas vairuotojo pažymėjimas užsienyje: klausimai ir atsakymai

Vairuotojo pažymėjimas
„Regitros“ nuotr. / Vairuotojo pažymėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Daug mūsų šalies piliečių keliauja po užsienio šalis, kiti – išvyksta dirbti ar net pradėti naują gyvenimą užsienyje, todėl kyla įvairiausių klausimų dėl Lietuvoje jiems išduoto vairuotojo pažymėjimo. Kokiose šalyse jis galioja, ką daryti, jei vairuotojo pažymėjimo galiojimas baigėsi ar jį pamečiau, ir pan.?

Galioja visoje Europoje

Lietuva yra Europos Sąjungos šalis, tad mūsų šalyje išduotas vairuotojo pažymėjimas galioja  visose Europos Sąjungos šalyse, taip pat Europos ekonominės erdvės šalyse (Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje). Jį taip pat turėtų pripažinti prie 1968 metų Vienos konvencijos dėl kelių eismo prisijungusios valstybės, pavyzdžiui, Rusija, Baltarusija, Ukraina, tačiau prieš išvykstant būtina papildomai pasidomėti konkrečioje valstybėje galiojančia tvarka.

Taigi, su Lietuvoje išduotu vairuotojo pažymėjimu galima vairuoti visoje Europoje, net Didžiojoje Britanijoje, nors eismas ten vyksta kaire puse – priešinga, nei esame įpratę.

Ką daryti praradus?

Būnant užsienyje nutinka įvairių situacijų, žmonės lietuvišką vairuotojo pažymėjimą pameta ar dokumentą iš jų pavagia, todėl kyla nemažai klausimų, ką tokias atvejais daryti. Kaip elgtis, priklauso nuo konkrečios situacijos – ar esate trumpam išvykęs į užsienį, ar kitoje šalyje gyvenate nuolat; ar grįžtant iš užsienio jums reikės vairuoti transporto priemonę, ar vairuotojo pažymėjimas bus reikalingas tik grįžus į Lietuvą ir pan.

Jei, pavyzdžiui, būdami užsienyje praradote vairuotojo pažymėjimą ir norite savo automobiliu grįžti į Lietuvą, nedelsdami kreipkitės į artimiausią vietos policijos įstaigą, praneškite apie prarastą dokumentą ir paprašykite, kad jums išduotų pažymą, patvirtinančią, kad jį praradote. Vietoj prarasto pažymėjimo Lietuvos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje jums bus išduota konsulinė pažyma, kurią turėdami galėsite grįžti į Lietuvą vairuodami  automobilį. Grįžus į Lietuvą, dėl naujo vairuotojo pažymėjimo turėsite kreiptis į valstybės įmonę „Regitra“. Naujas vairuotojo pažymėjimas į užsienio valstybes nesiunčiamas.

Jei automobilio vairuoti nereikia, apie prarastą vairuotojo pažymėjimą galite pranešti Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose, internetu „Regitros“ „Vairuotojų portale“ arba grįžus į Lietuvą informaciją apie tai pateikti vairuotojo pažymėjimo išdavimo paslaugas teikiančiame „Regitros“ padalinyje. Informaciją apie prarastus ir nebegaliojančius vairuotojo pažymėjimus „Regitra“ teikia policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms, todėl papildomai kreiptis į policiją nereikia. Vairuotojo pažymėjimas, vietoj kurio išduotas naujas pažymėjimas, nustoja galioti, todėl juo naudotis – netgi suradus – nebegalima. Šis pažymėjimas turi būti grąžintas artimiausiam „Regitros“ padaliniui.

Jei nuolat gyvenate kitoje šalyje, tai, praradę Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą ir norėdami gauti naują, turite kreiptis į tos šalies, kurioje nuolat gyvenate, vairuotojo pažymėjimus išduodančią įstaigą.

Jei baigėsi galiojimas

Taip pat turite elgtis, jei baigiasi/baigėsi Lietuvoje išduoto vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Jei nuolat gyvenate kitoje šalyje, tai toje šalyje ir turite jį pasikeisti – kreiptis į tos šalies vairuotojo pažymėjimus išduodančią įstaigą.

„Pakeisti vairuotojo pažymėjimą ar išduoti naują gali tik ta valstybė, kurioje asmuo nuolat gyvena“, – sako „Regitros“ Egzaminų metodikos skyriaus vadovas Saulius Ščiuplys.

O Lietuvos gyventojams, kurie trumpam vyksta į užsienį, visuomet vertėtų nepamiršti pasitikrinti, ar nesibaigia vairuotojo pažymėjimo galiojimas. Jei baigiasi ir žinote, kad jo  prireiks, naują iš anksto galite užsisakyti „Regitroje“.

Užsisakant naują vairuotojo pažymėjimą reikia pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir policijos išduotą vairuotojo kortelę (jei turima). Skaitmeninis asmens atvaizdas paruošiamas „Regitroje“, todėl pateikti fotonuotrauką nebūtina. Naujas vairuotojo pažymėjimas išduodamas per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo „Regitrai“ dienos, išskyrus atvejus, kai atliekant užsakymą būtina užklausti kitas institucijas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas