Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sausį keisis teisės vairuoti triračius suteikimo tvarka

„Can-Am Spyder TR“ triratis
Gamintojo nuotr. / „Can-Am Spyder TR“ triratis
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigalios Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai. Teisės aktuose apibrėžiamos dvi naujos – galingojo keturračio ir triračio – transporto priemonių kategorijos ir numatomi pasikeitimai išduodant teisę vairuoti šių kategorijų transporto priemones.

„Norint vairuoti triračius, kurių galia ne didesnė kaip 15 kW, reikės turėti A1 kategorijos vairuotojo pažymėjimą, o teisę vairuoti tokius triračius bus galima įgyti nuo 16 metų. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW ir kurie yra  priskiriami A transporto priemonių kategorijai, bus suteikiama nuo 21 metų“, - pažymi valstybės įmonės „Regitra“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Pagal šiuo metu galiojančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatas, norint vairuoti triračius motociklus, reikia turėti B1 arba B kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

A kategorijos transporto priemonių, prie kurios yra  priskiriami motociklai ir triračiai, vairuotojams įsigalios net keli skirtingi amžiaus reikalavimai.

Mopedas
Mopeda

„Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikės turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą, tačiau šis reikalavimas nebus taikomas 24 metų sulaukusiems asmenims”, - sako Saulius Šuminas.

Teisė vairuoti A1 ir A kategorijos motociklus ir triračius suteikiama baigus mokymo kursą bei „Regitroje išlaikius teorijos ir praktikos egzaminus, o taip pat pateikus kitus reikalingus dokumentus: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dokumentą, patvirtinantį, kad egzaminą galima laikyti pasirengus savarankiškai, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, pažymėjimą, kad baigtas mokymas pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą ir galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jis anksčiau buvo išduotas.

Motociklų, triračių ir keturračių kategorijos (nuo 2013-01-19):

  Kategorijos pavadinimas Priskiriamos transporto priemonės Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti
1. AM

Mopedai ir lengvieji keturračiai.

Mopedas – dviratė arba triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

Lengvasis keturratis – keturratė motorinė transporto priemonė, kurios masė be krovinio ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), didžiausioji nominalioji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui).

15 m.
Siekiant įgyti teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones, praktikos egzamino laikyti nereikia. Laikomas tik teorijos egzaminas.
2. A1

Triračiai ir motociklai

Triračiai (triratė motorinė transporto priemonė su simetriškai išdėstytais ratais, kurios vidaus degimo variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3 ir (arba) didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/h.), kurių galia ne didesnė kaip 15 kW.

Motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg.

16 m.
3. A2

Motociklai

Motociklai
, kurių galia ne didesnė kaip 35 kW, galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,2 kW/kg ir kurie nėra kilę iš daugiau kaip du kartus galingesnės transporto priemonės.

 

18 m.
4. A Triračiai ir motociklai

Triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW.

Motociklas
– dviratė motorinė transporto priemonė (su šonine priekaba arba be jos), kurios vidaus degimo variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³ ir (arba) didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/h – kurių galia didesnė nei 35 kW.
20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.
5. B1 Keturračiai

Keturratis
– keturratė motorinė transporto priemonė, išskyrus lengvuosius keturračius, kurios didžiausiasis projektinis greitis didesnis kaip 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, masė be krovinio ne didesnė kaip 400 kg, o kroviniams vežti skirtos šios keturratės motorinės transporto priemonės masė ne didesnė kaip 550 kg (be akumuliatorių baterijų, jeigu tai elektros varikliu varoma transporto priemonė) ir didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 15 kW
16 m.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Regitra, VĮ
Parašykite atsiliepimą apie Gazas