Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 7d. 15:37

Vairavimo egzaminus stebi „Regitros“ vaizdo kameros

Filmavimo kamera
„Regitra“ nuotr. / Filmavimo kamera

Nuo sausio mėnesio valstybės įmonėje „Regitra“ atliekami vairavimo egzaminų vaizdo įrašai, egzaminus stebi ne tik egzaminuotojai, bet ir automobiliuose įrengtos vaizdo kameros. Šia naujove siekiama užtikrinti egzaminų skaidrumą, be to tikimasi, jog įrašai padės kilus poreikiui išsiaiškinti galimus aptarnavimo nesklandumus.

Egzaminą stebi 3 kameros

„Laikant vairavimo praktikos egzaminą, filmavimo kameros fiksuoti vaizdą pradeda iš karto egzaminuojamajam įsėdus į automobilį,“ –  pažymi „Regitros“ Egzaminų metodikos skyriaus vadovas Saulius Ščiuplys. „Beje, nesame pirmieji Lietuvoje, taikantys vaizdo fiksavimą. Vairavimo mokymo procese galutinė įskaita taip pat yra filmuojama,“ –  pasakoja S. Ščiuplys.

Vairavimo egzaminų metu kameros fiksuoja garsą ir vaizdus automobilio viduje taip, kad būtų matomi vairuotojo ir egzaminuotojo atliekami veiksmai. Taip pat  filmuojami kelio ruožo vaizdai, matomi transporto priemonės važiavimo kryptimi  ir už  transporto priemonės.

Transporto priemonėse, kurios naudojamos B kategorijos praktinio vairavimo egzaminams, įrengta po 3 filmavimo kameras ir specialūs davikliai, fiksuojantys papildomų paminų panaudojimą.  Laikant vairavimo egzaminą A1, A2 ar A (skirtingo galingumo motociklai) kategorijos vairuotojo pažymėjimui gauti, taip pat  filmuojamas visas egzaminas iš filmavimo įrangą turinčio „Regitros“ automobilio, kuris kaip įprasta lydi motociklu egzaminą laikantį asmenį transporto eisme.

Ateityje planuojama filmavimo sistemą įdiegti ir transporto priemonėse, naudojamose C kategorijos vairavimo egzaminams. 

Siekiama užtikrinti skaidrumą

„Vienas svarbiausių įdiegtos stebėjimo sistemos privalumų – tai skaidrumo užtikrinimas ir galimybė prireikus atkurti faktus. Tai buvo neįmanoma anksčiau, kai egzaminai dar nebuvo filmuojami, – tuomet būdavo pasitelkiami tik rašytiniai parodymai. Įrašai labai pravers svarstant klientų apeliacijas, tačiau ne visais atvejais jie bus laikomi šimtaprocentiniu įrodymu. Bus atsižvelgiama ir į kitas aplinkybes bei  parodymus,“ –  teigia „Regitros“ Egzaminų metodikos skyriaus vadovas.

Pernai „Regitroje” buvo laikyta 134,5 tūkst. visų transporto priemonių kategorijų egzaminų ir  sulaukta tik  49 skundų. Tai rodo, jog dauguma egzaminų neišlaikiusių asmenų supranta, kad jiems dar trūksta vairavimo įgūdžių.

Vairavimo egzaminai filmuojami ir šalyse kaimynėse – Lenkijoje ir Latvijoje, kur tokia praktika taikoma jau dešimtmetį.

Egzaminą gali stebėti ir mokinio vairavimo instruktorius

Stebėti, kaip jo parengtas mokinys laiko praktinį vairavimo egzaminą, gali kiekvienas vairavimo mokyklos instruktorius. Tokią galimybę „Regitra” vairavimo mokymo įstaigoms suteikė jau pernai.  

„Žinoma, egzamino metu instruktorius vairuotojui niekuo padėti negali, nes įsikišus trečiajai šaliai, egzaminas būtų iš karto nutrauktas. Tačiau instruktoriaus dalyvavimas naudingas, ypač jei egzamino nepavyksta išlaikyti. Jis galėtų padėti mokiniui išanalizuoti padarytas klaidas ir patarti, kokius vairavimo įgūdžius dar vertėtų pasitobulinti prieš perlaikant egzaminą“,  – pažymi S. Ščiuplys. 

Nors instruktoriaus dalyvavimas egzamine dar gana retas atvejis, jame dalyvavusieji pripažįsta, jog tai buvusi naudinga patirtis, kurią galima pritaikyti savo kasdieniame darbe. Tokia praktika taikoma ir kitose Europos šalyse.       

Pavadinimas
 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas