Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2013 01 04

Vietoj trečiosiose šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų – lietuviški

Valstybės įmonė „Regitra“ primena vairuotojams, kad nuo 2013 m. sausio 19 d. įsigalios nauji vairuotojo pažymėjimų išdavimo tvarkos reikalavimai, taikomi trečiųjų šalių piliečiams.
Vairuotojo pažymėjimas
Vairuotojo pažymėjimas / „Regitros“ nuotr.

Pasaulis tampa vis atviresnis norintiems mokytis, gyventi ar dirbti svečiose šalyse tarp jų ir Lietuvoje. Mūsų valstybėje nuolat studijuoja ir dirba gausus būrys užsieniečių, atvykusių iš Azijos valstybių, Rusijos, Baltarusijos.

„Tiek studijos, tiek įvairi darbo veikla šiais laikais tiesiogiai susijusi su žmogaus mobilumu ir jo galimybėmis vairuoti transporto priemones, tad daugelis Lietuvoje apsigyvenusių trečiųjų šalių piliečių turimą vairuotojo pažymėjimą siekia nedelsdami pasikeisti į išduodamą Lietuvoje“, – pasakoja „Regitros“ specialistai.      

Jie primena, kad kreiptis dėl vairuotojo pažymėjimo keitimo gali ilgiau nei pusmetį Lietuvoje gyvenantys trečiųjų šalių piliečiai, kurie atvyko į Lietuvą mokytis arba dirbti.

„Trečiųjų šalių piliečiams, nuo 2013 m. sausio 19 d. keičiantiems trečiosiose šalyse išduotus vairuotojo pažymėjimus į išduodamus Lietuvoje, įsigalios reikalavimas išlaikyti praktikos egzaminą. „Regitrai“ reikės pateikti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą. Baigti vairavimo mokymo įstaigos rengiamų mokymų Lietuvoje šiuo atveju nebus reikalaujama“, – teigia „Regitros“ specialistai.

Šiuo metu Lietuvoje yra įdarbinta apie 2 tūkst. vairuotojų, atvykusių iš trečiųjų šalių.

Tiek teorijos, tiek praktikos egzaminus bet kuriame „Regitros“ egzaminų centre, nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos, gali laikyti ir valstybinės kalbos nemokantys piliečiai. Jie gali naudotis „Regitros“ sukurta kompiuterine teorijos egzamino programa, kuri leidžia egzaminą laikyti lietuviškai, angliškai arba rusiškai, o vairavimo praktikos egzaminą valstybinės kalbos nemokantis asmuo gali laikyti naudodamasis vertėjo paslaugomis.

„Regitros“ duomenimis, per metus į lietuviškus nacionalinius vairuotojo pažymėjimus pakeičiama keli šimtai trečiose šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų.

Pavyzdžiui, per 2012 metus buvo pakeisti 253 pažymėjimai, iš jų daugiausia – 69 – iš Rusijos, 43 – iš Baltarusijos, 40 – iš JAV, 31 iš Ukrainos, 10 iš Kazachstano.

Bent po vieną pažymėjimą pakeista ir iš tokių egzotiškesnių kraštų, kaip Argentina, Australija, Brazilija, Šveicarija, Kolumbija, Iranas, Jordanija, Japonija, Sirija.    

Statistikos duomenimis, daugiau kaip 70 proc. trečiųjų šalių studentų į Lietuvą atvyksta iš Nepriklausomų valstybių sandraugos (NVS) šalių, o beveik kas dešimtas trečiųjų šalių studentas yra iš Artimųjų Rytų (Izraelio, Libano).

Šiuo metu Lietuvoje yra įdarbinta apie 2 tūkst. vairuotojų, atvykusių iš trečiųjų šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius